Bayern's Harry Kane reacts after full time of the German Bundesliga soccer match between Bayern Munich and Werder Bremen at the Allianz Arena stadium in Munich, Germany, Sunday, Jan. 21, 2024. Bremen won 1-0. (AP Photo/Matthias Schrader)
Razočarani Hari Kejn posle novog poraza Bajerna u Bundesligi, Foto: Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Čudo koje nije viđeno 15 godina u Minhenu: Bajern može polako da se oprašta od titule

Bajern Minhen gubi trku za šampionski pehar u Bundesligi. Bavarci su doživeli novi poraz u prvenstvu, ovog puta od Verdera 0:1 na svojoj “Alijanc areni”.

Posle 15 i po godina klub iz Bremena je pobedio Bajern, računajući sva takmičenja. I tada u septembru 2008. takođe je ostvario trijumf kao gost, baš kao i danas.

Uglavnom su “zeleni” sa Vezera prolazili kao bosi po trnju kada su dolazili u Minhen tokom prethodne i na početku ove decenije. Ali morala je i neugodna tradicija jednom da se prekine.

Dalo se naslutiti da bi moglo doći do iznenađenja još kad je Nojer sredinom prvog poluvremena zahvaljujući svojim refleksima i dugim rukama sprečio jednu loptu da završi u mreži. Bila je to možda i najlepša odbrana dosadašnjeg toka Bundeslige.

Ali to što je uradio tada, nije mogao da uradi u 59. minutu. Isti igrač koji je šutirao tada, Vajzer, sada je bio daleko ubojitiji i precizniji.

Fantastičnu golčinu je postigao prošavši po desnoj strani i onda iskosa toliko jako šutirao da je lopta proletela kroz podignute ruke Nojera.

Nije Bajernu pomoglo ni 65% poseda lopte, ni 21 šut ka golu gostiju (samo 6 u okvir gola). Rezultat je ostao nepromenjen do kraja.

U timu Verdera nije bilo našeg Miloša Veljkovića koji i dalje ima problem sa povredom prepone.

Borusija M – Augzburg

Fudbaleri Augzburga pobedili su u gostima Borusiju Menhengladbah s 2:1 u drugom meču dana.

Domaćin je posle prvog poluvremena igre bio u vođstvu, pošto je Džordan Pefok u 26. minutu pogodio za vođstvo Borusije.

Situacija se ipak preokrenula u drugom delu meča, pošto je Augzburg prvo preko Filipa Tica 47. minutu došao do izjednačenja, da bi samo četiri minuta kasnije Arn Engls pogodio za 2:1, što se ispostavilo kao konačan rezultat.

Augzburg je 10. sa 21 bodom, jednim više od Borusije Menhengladbah koja je na 12. mestu Bundeslige.