Fulam
Liverpul Fulam; Foto: Beta/AP/Jon Super

Čudo na “Enfildu”: Fulam dao tri komada Liverpulu, pa za dva minuta ispustio sve – 4,5 gola po meču u Premijer ligi!

Fulam je najveći tragičar dana, pa i nedelje i meseca. Na “Enfildu” je dao Liverpulu tri gola i vodio je do pred par minuta pre kraja. Ali, kući se u London vraća bez ičega, jer su mu presudila četiri evrogola “crvenih” – 4:3 (2:2).

Iako je tim Jirgena Klopa vodio dva puta u prvom poluvremenu, prelepim golovima Aleksander Arnolda i Mekalistera, isto tako se Fulam vraćao preko Vilsona i Tetea. “Kotidžersi” su dugo odolevali “crvenima” i potom u 80. minutu poveli golom De Kordove-Rida koji je nadskočio Cimikasa i glavom matirao Alisona.

Ali, Liverpul je opet uspeo da se izvuče. I to sa dva gola u razmaku od dva minuta. Ponovo su to bili prelepi golovi, najpre Vataru Enda u 87. minutu, a onda i u 88. Aleksander-Arnolda. Spektakl je tu bio završen i Liverpul je otišao na drugo mesto na tabeli sa 31 bodom. Fulan je ostao na 14. poziciji sa 15 bodova.

Spektakl i na “Stamford bridžu”

U istom terminu Čelsi je sa 3:2 savladao Brajton, iako je u celom drugom poluvremenu imao igrača manje. Poveli su “plavci” u 17. minutu golom Enca Fernandesa, a prednost je duplirao Kolvil četiri minuta kasnije.

“Galebovima” je nadu doneo Buonanote, da bi u 45. Galager dobio drugi žuti karton i sve je bilo otvoreno za nastavak. Ipak, u 65. minutu dosuđen je penal za Čelsi koji je materijalizovao Fernandes, a Brajton je do kraja stigao samo do utešnog gola preko Žoao Pedra u drugom minutu nadoknade.

Dva remija videli smo u duelima Vest Hema i Kristal Palasa (1:1), odnosno, Bornmuta i Aston Vile (2:2).