Čukarički vs Genk

Čuka ispraćena krompirom iz Evrope: Brđani izgubili i sa igračem više

Završena je evropska odiseja tima Čukaričkog i to može se reći neslavno. Poraz u goštima od ekipe Genka rezultatom 2:0 u Ligi konferencija.

Igor Matić nije vodio ekipu sa klupe zbog crvenog kartona u prethodnom meču protiv ekipe Ferencvaroši, svakako srpski stručnjak je sa tribina imao priliku da gleda još jedan poraz svoje ekipe koja je završila izlet u Evropi sa 0 bodova u grupi i gol razlikom -14.

Nije krenulo loše za ekipu sa Banovog Brda, injekciju samopouzdanja dao je ekipi golman Nenad Filipović koji je već u 9. minutu odbranio penal Pintsilu. Međutim, nije ekipa krenula bolje već su u 21. minutu primili prvi gol, precizan je bio Brajan Hejnen.

Držala se Čuka, a onda je crveni karton za ekipu Genka dobio Matijas Galarca koji je nasilno reagovao u 33. minutu. Do kraja prvog dela bolje je igrala srpska ekipa, a delovalo je da mogu i do gola. Ipak na pauzu se otišlo pri rezultatu 1:0 za Belgijance.

U 57. minutu Pintsil je ispravio grešku i zatresao mrežu Čukaričkog, dugo se pregledala situacija ali je glavni sudija ipak pokazao na centar. Iako je Čukarički delovao možda i kao bolja ekipa na terenu, na semaforu je bilo već velikih 2:0.

Do kraja susreta ekipa Igora Matića je napadala, međutim nisu uspeli da stignu do počasnog gola. Još jednim, šestim u nizu, porazom ispraćen je beogradski tim iz Belgije, te sada mogu da se posvete domaćem prvenstvu.

Igor Matić; Foto: MN Press

Fiorentina najbolja u grupi F

Druga utakmica u ovoj grupi igrala se u Budimpešti gde je u borbi za prvu poziciju Ferencvaroš dočekao italijansku Fiorentinu.

Ekipa Dejana Stankovića povela je u 48. minutu, a Viola je zjednačila u 73. preko Ranijerija, krajnji rezultat je bio 1:1. Italijanska ekipa ostala je prva u grupi dok je Ferencvaroš drugi. Iz Evrope su ispali Genk i Čukarički.