fudbaler Cukarickog na utakmici UEFA Lige Konferencija protiv Ferencvarosa na stadionu Grupama arena, Budimpesta 21.09.2023. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Cukaricki, UEFA Liga Konferencija, Ferencvaros
Golman Čukaričkog Samurović brani šut Aleksandra Pešića iz Ferencvaroša, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Čuka povela, pa pokazala neiskustvo: Stankovićev Ferencvaroš za 9 minuta okrenuo debitanta iz Srbije

Čukarički je upisao poraz u istorijskom, prvom meču u grupnoj fazi Lige konferencija. Srpski klub je poražen na gostovanju od Ferencvaroša 3:1 u 1. kolu grupe F.

Autsajderi su debitanti u grupnoj fazi evropskih takmičenja, mada nije to tako izgledalo na početku ove utakmice.

Nakon što je domaćinu, koga sa klupe vodi Dejan Stanković, poništen pogodak, Čukarički je iznenađujuće prvi stigao do vođstva.

Dejan Stanković sa igračima Ferencvaroša, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Đorđa Ivanovića su zaboravili domaći štoperi u šesnaestercu, on se vratio par koraka i dobio loptu koju je prosledio u mrežu za 0:1.

Samo pet minuta kasnije opet je sreća bila uz izabranike Igora Matića. Nakon konsultacije iz VAR sobe je poništen dosuđeni penal za Ferencvaroš.

Ipak, u 44. minutu “fortuna je nestala”. Ivanović je srušio Ovusua u šesnaestercu, penal čist kao suza. Varga ga pretvara u izjednačenje.

I to kao da je skroz poremetilo gostujuće igrače, pa je u 7. minutu sudijske nadoknade Ovusu postigao evrogol za potpuni preokret.

Pobedu popularnog “Fradija” je potvrdio nekadašnji napadač Crvene zvezde, Aleksandar Pešić, u 79. minutu.

U okviru iste ove grupe, Genk i Fiorentina su odigrali nerešeno, 2:2. Asistent kod drugog gola gostiju bio je naš Nikola Milenković.