MIHAJLO CVETKOVIC, fudbaler Cukarickog na utakmici prvenstva Srbije protiv Radnickog 1923 na stadionu Cukarickog, Beograd 03.12.2023. godine Foto: Milan Rasic Fudbal, Cukaricki, Prvenstvo Srbije, Radnicki 1923
Mihailo Cvetković je sa 16 godina postigao prvi gol u Superligi, Foto: MN Press/Milan Rašić

Čuka razbila Kragujevčane za poluvreme, TSC-u dovoljan minimalac protiv Nišlija

Najbolju utakmicu dosadašnjeg toka sezone su odigrali fudbaleri Čukaričkog koji su demolirali Radnički iz Kragujevca 4:1.

Drugi put zaredom su igrači kluba iz Šumadije primili četiri gola i to posle serije od četiri pobede koje su imali.

Za samo 43 minuta je pitanje pobednika bilo rešeno. Kragujevčani su grešili, a domaćini su to kažnjavali. U 8. minutu je Ivanović kaznio grešku štopera Simovića, a u 35. minutu penal je iskoristio Kovač.

U 40. je pogodio 16-godišnji talenat Mihailo Cvetković, da bi u 43. i četvrti put gosti vadili loptu iz mreže posle šuta Miladinovića.

Čast je Radničkom donekle spasio Sali Vižđi evrogolom koji je postigao u 86. minutu.

Đakovac presudio Nišlijama

U poslednjem meču 16. kola TSC je savladao u Bačkoj Topoli Radnički iz Niša sa 1:0, a pogodak odluke postigao je Ifet Đakovac u 76. minutu.

Partizanu bodove otela njegova deca
Ifet Đakovac, Foto: MN Press

Ovo je sjajnom ofanzivcu bio peti pogodak u sezoni u jednom teškom meču u kome se osetio umor u redovima domaćih posle borbe sa Vest Hemom.

Gosti su izveli nekoliko pokušaja tokom meča, ali nedovoljno da ugroze golmana Ilića. Nišlije su meč završile s desetoricom pošto je isključen napadač Vanja Ilić u petom minutu nadoknade.