U Firenci
Fudbaleri Fiorentine slave gol protiv Čukaričkog, Foto: Beta/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Čukarički raznesen u Firenci: Po 3 gola Fiorentine u svakom poluvremenu, evrogolovi Sotila i Lopeza

Čukarički ne da je zelen, nego moramo priznati i zalutao je ove sezone u Ligu konferencija. Treći poraz u tri utakmice i to najubedljiviji do sada. Fiorentina je u Firenci slavila 6:0.

Bez bodova i s gol razlikom 1:11 jasno je da “brđani” su daleko od ovog nivoa fudbala u Evropi, pa makar bilo to i treće po jačini takmičenje.

Od samog početka se dalo naslutiti da bi mogla da se dogodi katastrofa. Već posle 10 minuta je na semaforu pisalo 2:0, a oba pogotka je postigao Beltran. Na isteku pola sata igre je bilo 3:0 (Ikone) i sve je bilo jasno.

Fiorentina's Jonathan Ikone celebrates scoring his side's third goal of the game during the Europa Conference League group F soccer match between Fiorentina and Cukaricki at the Artemio Franchi Stadium in Florence, Italy, Thursday, Oct. 26, 2023. (Massimo Paolone/LaPresse via AP)

Situacija za goste iz Srbije se još više pogoršala kada je u 36. minutu štoper Subotić dobio direktan crveni karton. Od tog trenutka je bilo pitanje samo koliko će golova završiti u mrežu srpskog predstavnika.

Makar su viđeni evrogolovi

U drugom poluvremenu su viđena i dva zaista evrogola, od ukupno još tri pogotka koja su postigli igrači “viole”. Fenomenalan slobodan udarac je izveo Sotil i sa nekih 25 metara, možda i više, pogodio je rogalj gola.

Osam minuta kasnije je pogodak postigao i Martinez Kvarta, dok je tačku na i stavio Maksimilijano Lopez. I on je demonstrirao koliko snažan udarac ima i postigao jedan prelep pogodak.

U drugom meču ove grupe Gent je u Belgiji odigrao samo 0:0 protiv Ferencvaroša koji s klupe vodi Dejan Stanković.