Koreografija navijača u Prištini (Foto: Pritnscreen/You Tube)

Da li će sada UEFA da reaguje? Navijači tzv. Kosova zviždali himni Rumunije i provocirali zastavama Albanije

Navijači fudbalske reprezentacije takozvanog Kosova zviždali su himni Rumunije i mahali zastavama Albanije i OVK pred početak meča grupe C2 u Ligi nacija.

Navijači su na stadionu “Fadilj Vokri” u Prištini dočekali igrače Rumunije žestokim uvredama, zastavama Albanije i OVK-a, a zatim su horski zviždali tokom intoniranja rumunske himne.

Bio je to akt “osvete” za prethodni meč između dve selekcije u kvalifikacijama za EURO 2024. godine koji je bio prekinut, pošto su navijači Rumunije skandirali “Kosovo je Srbija” i “Srbija, Srbija”.

UEFA je tada kaznila Fudbalski savez Rumunije sa 52.000 evra i utakmicom bez publike. Uprkos činjenici da Rumunija nije priznala takozvano Kosovo, UEFA nije na žrebu razdvojila dve selekcije.

Takođe, UEFA je zabranila mečeve tzv. Kosovo – Srbija i tzv. Kosovo – Bosna i Hercegovina, ali ne i mečeve protiv Slovačke, Kipra, Rumunije, Španije i Grčke, država Evropske unije koje nisu priznale nelegalno otcepljenje Kosova i Metohije.

Golom fudbalera Parme Denisa Mana u 40. minutu Rumunija je otišla na poluvreme s prednošću od 1:0, da bi u nastavku dotukla rivala pogocima Razvana Marina u 52. iz penala i 82. minutu.

U okviru iste grupe Kipar je kao gost pobedio Litvaniju rezultatom 1:0. U narednom kolu, 9. septembra, Kipar će dočekati takozvano Kosovo, dok će Rumunija biti domaćin Litvaniji.