Radost Žirua i saigrača (Foto: Beta/AP/Marco Bucco)

Da li je Žiru “potpisao” otkaz Murinju? Milan nikad lakše pobedio Romu (VIDEO)

Fudbaleri Milana savladali su Romu sa 3:1 u jednom od derbija 20. kola Serije A.

Pred oko 50.000 gledalaca na čuvenom “San Siru”, Rosoneri su slavili golovima Jasina Adlija u 11, Olivijea Žirua u 56. i Tea Ernandeza u 84. minutu.

Počasni gol za ekipu Žozea Murinja dao je Argentinac Paredes iz jedanaesterca u 69. minutu.

Luka Jović je sa klupe za rezerve posmatrao pobedu svog tima, dok su nemoćni gosti pokušavali da se vrate u Rim makar sa bodom.

Još jedna bleda partija ekipe Žozea Murinja pokrenuće pitanje poverenja Portugalcu u svetlu eliminacije od Lacija u Kupu Italije minule nedelje koja se nadovezala na sedmi ligaški poraz.

Roma je čak deveta na tabeli Serije A sa 29 bodova, dok trećeplasirani Milan ima 42, čak devet manje u odnosu na lidera i gradskog rivala Inter.

Pre ovog meča, Fiorentina i Udineze su podelili bodove u Firenci, gde je bilo zanimljivih 2:2.

Lazar Samardžić je zamenjen u 58. minutu bez zapaženog učinka u redovima gostiju, dok je na drugoj strani Nikola Milenković ušao u igru tek u 88. minutu.