Kvinsi Menig i Igor Duljaj

Da li se Partizan lako odrekao Holanđanina? Menig briljira u Turskoj

Doskorašnji fudbaler Partizana Kvinsi Menig je 9. februara zvanično pojačao ekipu turskog Sivaspora, a već je na trećem meču uspeo da donese veliki doprinos.

Sivas je na svom terenu, i pored ranog zaostatka, uspeo da savlada gostujući Pendik relativno ubedljivo. Konačan rezultat meča iznosio je 4:1 za domaći tim.

Poveli su gosti preko Kaje u 15. minutu, ali je onda na scenu stupio nekadašnji igrač Partizana. Menig je uspeo da donese izjednačenje u 26. minutu utakmice.

Prvo gol, pa asistencija

To nije bilo sve od njega, bivši crno-beli je već u drugom poluvremenu u 56. minutu asistirao Osmanpaši za prvu rezultatsku prednost na utakmici.

Domaći su do kraja meča preko Manaja i Koite samo uvećali prednost i slavili u matine terminu turskog prvenstva, a Menig je igru napustio u 88. minutu uz ogromne ovacije domaćih navijača.

Trenutno su domaći na tabeli na šestom mestu sa devet pobeda, 10 remija i osam poraza, odnosno 37 bodova. Pendikspor je u zoni ispadanja, nalaze se na pretposlednjem mestu sa 26 bodova.