Kristijan Eriksen; Foto: Beta/AP/Liselotte Sabroe

Danska će biti tvrd orah, jer ima majstora Eriksena: Golčina za pobedu u skandinavskom derbiju

Fudbaleri Danske, kao što je poznato, 25. juna će u Minhenu najverovatnije odlučivati o prolasku grupe C u direktnom duelu protiv Srbije. Za taj, ali i duele sa Slovenijom i Engleskom se spremaju duelima protiv skandinavskih rivala.

Ove večeri su na svom “Parkenu” u Kopenhagenu pobedili Švedsku rezultatom 2:1 u prijateljskoj utakmici.

Danska je povela golom Pjera Emila Hojbjerga u drugom minutu, a sedam minuta kasnije izjednačio je Aleksander Isak. Pobedu Danskoj doneo je Kristijan Eriksen pogotkom u 86. minutu.

Reprezentacija Danske će do početka Evropskog prvenstva igrati protiv Norveške osmog juna. Švedska će istog dana dočekati selekciju Srbije.

Danska će na EP, koje će biti održano od 14. juna do 14. jula u Nemačkoj, dakle, igrati u grupi C protiv Srbije, Engelske i Slovenije.