Italija kvalifikacije

Danska obezbedila EURO: “Azuri” slavili protiv starih dužnika, sad ih čekaju Ukrajinci u meču decenije

Fudbaleri Danske plasirali su se na Evropsko prvenstvo posle pobede nad Slovenijom, Česi su na korak do toga, dok su pobede upisale Italija i Engleska.

Plasman na Evropsko prvenstvo večeras je obezbedila Danska koja je savladala Sloveniju rezultatom 2:1.

Skandinavska selekcija je povela preko Melea u 26. minutu meča, ali su gosti samo četiri kasnije izjednačili preko Janže. Gol odluke na startu drugog poluvremena postigao je Dilejni.

Italijanska petarda starim dužnicima

Zanimljivo je bilo i u grupi C gde je Italija igrala protiv Severne Makedonije, starog dužnika. “Azurima” je pobeda bila neophodna ukoliko su želeli da ostanu u trci sa Ukrajinom za drugo mesto i do nje su došli – 5:2.

Doduše na kraju na teži način s obzirom na to da su posle prvih 45 minuta imali 3:0. Darmijan je načeo mrežu gostiju, posle čega je u 40. minutu Žoržinjo promašio penal. Nisu dozvolili Italijani da ih to obeshrabri, pa je Kijesa uspeo da do poluvremena postigne još dva gola.

U nastavku dva gola Janija Atanasova, veziste Krakovije, su vratile neizvesnost u ovaj meč i sigurno su neke uspomene navirale Italijanima. Nisu dozvolili da ih nadjjačaju.

U poslednjih 15 minuta su postigli još tri gola i prestigli Ukrajinu na drugom mestu na kontu međusobnog skora. U poslednjem kolu odluka ko će u Nemačku će biti doneta u međusobnom duelu ta dva tima.

Englezi lako sa Maltom, Poljaci remizirali sa Česima

U drugom susretu ove grupe Engleska je savladala Maltu 2:0, autogolom i pogotkom Harija Kejna.

U verovatno i meču odluke u grupi E igranom u Varšavi nije bilo pobednika između Češke i Poljske (1:1), što je više odgovaralo Česima koji su obezbedili plasman na završnu smotru.

Stigli su Poljaci do prednosti preko Jakuba Pjotrovskog u smiraj prvog poluvremena. Međutim, u nastavku je Tomaš Souček izjednačio i taj rezultat je ostao na snazi do kraja meča.

To je značilo da je razlika između drugoplasirane i trećeplasirane ekipe u grupi ostala jedan bod, ali su Poljaci odigrali sve svoje mečeve.Česima ostaje duel sa Moldavijom gde bi pobeda, uz kiks Albanije protiv Farskih ostrva, mogla da im donese i prvo mesto.

Ujedno, bod je i najmanje što smeju da uzmu iz tog meča, s obzirom na to da i Moldavija ima 10 bodova i mogla bi pobedom da eliminiše Češku.

Prethodno su u ovoj grupi pobede upisali Kazahstan i Severna Irska. U poslednjem kolu Slovenija i Kazahstan će u međusobnom duelu odlučiti ko će proći na EURO sa drugog mesta.