Rasmus hojlund na utakmici Luton - Mančester junajted
U formi: Rasmus Hojlund (Foto: Beta/AP)

“Danski dinamit” eksplodirao za sedam minuta – prečka sačuvala pobedu Junajtedu u 94. (VIDEO)

Sjajnu utakmicu odigrali su Luton i Mančester junajted na zatvaranju nedeljnog programa, a gosti sa Old traforda su nekako preživeli triler i odneli kući tri boda posle velike drame u finišu – 1:2 (1:2).

Malo je falilo da Šeširdžije dođu do boda, ali je pokušaj Rosa Barklija glavom posle kornera u 94. minutu završio na prečki.

Dmaćin je uoči meča ostao bez najboljeg igrača, golgetera Elajdže Adebaja koji se povredio na zagrevanju. Njegov izostanak u mnogome se osetio u napadu Lutona koji nisu bili opasni kao što umeju, iako su domaći igrači bili raspoloženi za igru.

Fantastično je Junajted izgledao u prvih deset minuta utakmice. U preostalih 80 se uglavnom branio i pokušavao iz kontre, a do vođstva je stigao posle samo 38 sekundi i velike greške štopera domaćih Bela koju je iskoristio Hojlund.

Danac ušao u istoriju

Danac igra u strašnoj formi u poslednje vreme, a sa 21 godinom i nešto dana postao je najmlađi igrač u istoriji Premijer lige koji je dao golove na šest vezanih utakmica.

Drugi pogodak u sedmom minutu dao je grudima i on potpada pod onu krilaticu da ga “hoće gol ko budalu ona stvar”. Garnačo je šutirao sa oko 16 metara posle gužve i kornera i pogodio u grudi Danca, a lopta prevarila golmana Kaminskog za 0:2.

Nije Luton dugo čekao da uzvrati. Smanjio je rezultat u 14. minutu kada je posle dodavanja Doutija, nekadašnji igrač junajteda Čong šutirao, a lopta se odbila na glavu napadača Morisa koji je bio neumoljiv.

Luton je dominirao u prvom poluvremenu, imao nekoliko opasnih napada, ali udarci su završavali najčešće van okvira gola.

U drugom poluvremenu Junajted je isključivo igrao na kontre, a Luton jalovo napadao bez ozbiljnije prilike. Dva puta su gosti izlazili jedan na jedan sa golmanom Kaminskim posle sjajnih kontri i oba puta su promašli praznu mrežu – najpre Bruno nije uspeo, za njim i Garnačo.

Sve je odbranio belgijski golman pa i jedan na jedan saa Hojlundom u 82. minutu.

Domaćin je najbolju šansu imao u poslednjem minutu nadoknade posle kornera, ali je lopta posle pokušaja glavom Rosa Barklija od prečke otišla na tribine.