Liverpul

Darvinov mega-promašaj najavio šok: Luiz Dijaz dao gol za tatu i spasio Liverpul blamaže

Liverpul se spasio prave blamaže na samom kraju utakmice 12. kola Premijer lige pošto je Luiz Dijaz dao povratnički gol u 95. minutu susreta. Utakmica između Lutona i Liverpula završena je rezultatom 1:1.

Pamtiće se i nestvaran, blamantan promašaj urugvajskog reprezentativca, ali je njega poništio Luis Dijaz koji je ušao u igru u 83. minutu u najtežim trenucima u životu i pogodio u nadoknadi za 1:1.

Meč je pre Dijaza obeležio Darvin Nunjez koji je imao nekoliko prilika, ali se propisno obrukao u 70. minutu kada je sa metra razdaljine promašio prazan gol. Od samog početka, Darvin je pokazao da će šutirati iz svih mogućih pozicija i tako je i bilo.

Već u uvodnim minutima je imao dva identična udarca iskosa sa leve strane sa 20 metara, ali je na mestu bio golman Kaminski. Liverpul je sve vreme napadao, uglavnom je u završnici bio Nunjez, mada je dobru šansu propustio i Žota, čiji je udarac takođe zaustavio Kaminski.

Liverpul je u drugom poluvremenu dodatno krenuo u ofanzivu, šanse su se ređale, a umalo je stigla kazna u 65. minutu kada je Ogbene pobegao po levoj strani i proigrao Morisa koji je u poslednjem trenutku zaustavljen.

Promašaj sezone Darvina Nunjeza

I onda, usledio je promašaj sezone – u 70. minutu Salah je verovatno želeo glavom da gađa u gol, ali je promašio, lopta je došla do Nunjeza koji je iz neposredne blizine poslao loptu daleko preko prečke. Jirgen Klop je potpuno poludeo i nije štedeo reči u kritikovanju svog napadača.

Čong za 1:0 i ludnicu na stadionu Lutona

Tu nije bio kraj ludilima danas, jer je u 80. minutu Liverpul tražio penal, zbog igranja rukom, sudije su po pravilu pustile da se akcija nastavi, a u kontri koju je povukao Barkli, posle pasa Kaborea sa desnog boka, Čong je savladao Alisona za 1:0 i potpunu eksploziju na tribinama. Usledila je kratka pauza zbog provere, ali je VAR potvrdio – Luton vodi!

Luiz Dijaz dao gol za tatu

Liverpul je krenuo u totalnu ofanzivu, Konate je imao dobar pokušaj glavom, lopta je prošla tik pored stative.

I onda, najlepši i najtužniji trenutak u isto vreme -Eliot je centrirao, a Luis Dijaz pogodio za 1:1, i potom podigao dres na kome je pisalo “Oslobodite mi tatu”!

Fudbal je fudbal i to će zauvek tako biti, nadamo se da će ovu poruku videti kriminalna grupa u Kolumbiji koja već nedelju dana drži Dijazovog oca.