David de Hea
David de Hea; Printscreen: X/@TransferSector

De Hea zablistao pod stare dane: Tri odbranjena penala, Milan izgubio u Firenci (VIDEO)

Slaviće se noćas David de Hea u Firenci pošto je njegova ekipa slavila protiv Milana sa 2:1, a Španac je najzaslužniji za to pošto je odbranio dva penala na meču.

Fiorentina je takođe promašila jedan, te iako je moglo mnogo više golova da se vidi na Atremio Frankiju publika je na kraju prisustvovala herojskim odbranama bivšeg golmana Junajteda.

Španac je ove sezone zadužio dres Fiorentine pošto je pre toga 14 meseci bio bez kluba, kako je vreme prolazilo De Hea ke zauzeo startno mesto između stativa Viole, a danas je pokazao i zašto.

Prvi penal odbranio je u 45. minutu kada je neprecizan bio Teo Ernandez, a u drugom poluvremenu ponovo je sudija pokazao na belu tačku. Ovog puta lopti je prišao Abraham, ipak ni on nije uspeo da savlada fantastičnog Španca.

U 22. minutu na drugoj strani Kean je promašio, ipak Fiorentinu taj promašaj nije koštao bodova pošto su golovima Adlija i Gudmunsona slavili sa 2:1, za Milan jedini gol na meču postigao je Pulišić.

Zanimljivo je da De Hea nije odbranio penal sedam godina, a nekad su ga mediji na OStvu baš zbog ove statistike terali iz Mančester junajteda.