Roma's players celebrate a goal from they teammate Lorenzo Pellegrini, against Cagliari during a Serie A soccer match between Roma and Cagliari, at Rome's Olympic Stadium, on Monday, Feb. 5, 2024. (AP Photo/Andrew Medichini)
Fudbaleri Rome slave gol, Foto: Beta/AP Photo/Andrew Medichini

De Rosi diriguje, a Dibala svira: Preporođena Roma gazi, strpala 4 komada Kaljariju

Roma je preporođena sa Danijeleom De Rosijem. Legenda kluba je posle otkaza Murinju preuzela tim koji pod njegovim vođstvom blista. Upisana je treća uzastopna pobeda i to najubedljivija, stradao je Kaljari na Olimpiku 4:0.

Vratio je De Rosi svoju klub u borbu za mesto koje vodi u Ligu šampiona sa 9 osvojenih bodova u prve tri utakmice na kojima je kao trener samostalno vodio “đalorose”. Atalanta na četvrtom mestu beži samo bod uz utakmicu manje.

Igralo se tačno 62 sekunde na “Olimpiku” kada je kapiten Lorenco Pelegrini doneo vođstvo posle kornera. Već tada je naslutio debakl gostiju sa Sardinije, a Paulo Dibala svoje blistavo veče. (GOL POGLEDAJTE OVDE)

Dvadesetak minuta kasnije se Argentinac iz asistenta transformisao u strelca za 2:0. Moramo istaći i sjajan potez Lukakua kod ovog gola pošto je preskočio loptu na koju je natrčavao Dibala. (GOL POGLEDAJTE OVDE)

Početkom drugog poluvremena ponovo je Dibala strelac, ovog puta iz penala. Prethodno je lopta pogodila u ruku jednog igrača gostiju posle šuta glavom i sudija je posle gledanja VAR-a ispravno pokazao na belu tačku. (GOL POGLEDAJTE OVDE)

Prekidi su ove večeri bili Romino oružje, a slabost Kaljarija. Posle još jednog kornera postavljen je i konačan rezultat u 59. minutu. Strelac je bio Hujisen. (GOL POGLEDAJTE OVDE)