De Rosi probudio Vučicu, četiri gola za laku pobedu u Monci: Torino sa igračem manje do važnog boda

Završena je prva utakmica subotnjeg programa Serije A, u okviru 27. kola sastale su se ekipe Udinezea i Salernitane u Udinama, a ishod je bio nerešen 1:1.

Udineze je danas napravio ozbiljan kiks i nije uzeo bodove sa kojima je planirao beg iz opasne zone. Ovako je sa 24 boda tek 15. na tabeli, sa četiri boda više od timova iz zone ispadanja, ali i mečom više u odnosu na njih.

Salernitana je sa 14 bodova zakucana za poslednje 20. mesto i ova ekipa će naredne sezone igrati u Seriji B.

Oba gola viđena su u prvom poluvremenu, prvo su gosti poveli u 20. minutu, kada je mladi Francuz Čauna matirao golmana Okojea. Da bi Hasan Kamara izjednačio u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena i ispostaviće se postavio konačan rezultat

Domaćin je krenuo silovito u drugo poluvreme, imao je nekoliko ozbiljnih šansi, ali je u 66. minutu ostao sa igračem manje, zbog drugog žutog kartona Ebuselea.

Nije imao snage Udineze da preokrene sa desetoricom, a ni Salernitana da sa igračem više dođe do trijumfa, pa je ostalo 1:1.

Srpski reprezentativac Lazar Samardžić je celu utakmicu presedeo na klupi Udinezea.

Roma lako protiv Monce u gostima

Fudbaleri Rome su lako izašli na kraj sa neugodnom Moncom i to na gostujućem teren. Krajnji rezultat bio je 4:1.

Strelci za Vučicu bili su Pelegrini i Lukaku u prvom poluvremenu i Dibala i Paredes u drugom delu igre. Počasni gol za domaću ekipu postigao je Andrea Karboni u 87. minutu.

Ovom pobedom Roma je pretekla Atalantu i došla do petog mesta na tabeli, dok Monca sa 36 poena i dalje zauzima 11. poziciju.

Torino izdržao sa igračem manje

Ekipa Torina izdržala je reklo bi se nemoguće, celo poluvreme su se branili sa igračem manje protiv Fiorentine i na kraju zasluženo odneli bod.

Ivan Ilić se u devetom minutu povredio umesto njega je na teren ušao Samuel Rići koji je u 48. minutu isključen zbog drugog žutog kartona.

Napadali su gosti iz Firence dugo, ali je rezultat ostao neprmenjen 0:0.