PAOK

Debakl Dinamo Zagreba u Solunu: Grci odučili Hrvate od fudbala i idu u četvrtfinale!

Fudbaleri PAOK-a izbacili su Dinamo iz Zagreba u osmini finala Lige konferencija, pobedom od 5:1 u Solunu, a posle poraza u Hrvatskoj od 2:0.

Već nakon 45 minuta Grci su vodili 3:0. Bio je to pravi šok za Dinamo, a na kraju neverovatnih 5:1 za PAOK, uz veliki broj prilika.

PAOK je krenuo žestoko uz sjajnu podršku navijača, da bi u 16. minutu Živković centrirao, ali je Kulijeraiks ostao sam, ali je golman Dinama Nevistić odbranio. Posle toga, Živkoić ima šansu, ali ide preko gola Dinama.

U 27. minutu „pukla” je odbrana Dinama. Centaršut sa strane, lopta ide na drugu stranu gde je i sam Baba i rutinski postiže 1:0. Samo šest minuta kasnije, novi šok za hrvatskog prvaka.

Kulijerakis je ubacio iz daljine, lopta je pogodila Petra Sučića, novopečenog reprezentativca Hrvatske iz Bugojna, i završila u mreži Dinama.

Dinamo je uspeo da se oslobodi pritiska posle tog gola, videli smo veliku gužvu pred golom PAOK-a, ali su se domaći spasili. Kada se očekivalo u završnici prvog poluvremena, novi pogodak u mreži Dinama.

Tejson ubacuje, a sam Tomas je tu i glavom pogađa za 3:0. Već posle 45 minuta PAOK je poništio prednost Dinama i uspeo da dođe do gola prednosti.

Bilo je jasno da ćemo videti vatreno drugo poluvreme, ali je Dinamo krenuo bolje. U 49. minutu Petković je iskoristio Hodžu, koji je bio precizan i bilo je 3:1. Domaći tim je bio u šoku, a samo nekoliko minuta kasnije moglo je i 3:2. Špikić je izašao sam na Kotarskog, golman PAOK-a je fantastično odbranio nogom.

Nakon toga utakmica je bila otvorena, Dinamo je zapretio u 63. minutu preko Sučića, ali je Kotarski sjajno odbranio. Kada se činilo da PAOK nije toliko opasan, na semaforu je pisalo 4:1. Bio je to korner za domaće, Kulijerakis je ubacio loptu u mrežu.

U 80. minutu zatresla se mreža PAOK-a, ali je sudija signalizirao Petkovićevu igru rukom. Bila je to ispravna odluka, jer je Petković zaista iskoristio svoju ruku, pa je Dinamo i dalje bio na minus tri.

Samo nekoliko minuta kasnije, sve je moglo biti rešeno. Murg je propustio čistu šansu, bio je sam na nekoliko metara i trebalo je samo da ubaci loptu u mrežu, ali je propisno stao na noge. Pred kraj je Dinamo imao šansu preko Mišića, ali ju je sjajno odbranio golman Kotarski.

Dinamo je tada pritiskao, otišao na sve ili ništa, nije se imalo šta čekati. Međutim, nakon jedne kontre, Mišić pravi faul i sudija pokazuje na belu tačku. Živković je uzeo loptu i sigurno pogodio, a na semaforu je pisalo 5:1.

Bio je to kraj za Dinamo u Evropi i bolan poraz. Veoma bolno u svakom smislu. Dinamo se sada okreće prvenstvu, gde ga čeka žestoka bitka sa Rijekom i Hajdukom.