Navijači Ajaksa; Foto: Beta/AP/Peter Dejong

Debakl kakav se u “Klasikeru” ne pamti: Fejenord deklasirao Ajaks i naneo mu najteži poraz u istoriji

Holandska Eredivizija u tekućem 29. kolu predodređena je za teške poraze i debakle u derbijima, a najveći je viđen u čuvenom “Klasikeru”. Nakon što je PSV pregazio AZ Alkmar sa 5:1, Fejenord je bio još ubedljiviji protiv PSV Ajndhovena. Na čuvenom “De Kajpu” bilo je 6:0 (3:0) u korist “Roterdamersa”.

Nikada ranije u duelima ova dva rivala “kopljanici” nisu poraženi sa ovolikom razlikom. O dominaciji Fejenorda govori i statistika, a ona kaže da je odnos u udarcima bio 30:1. Jedini šut Ajaks je uputio ka golu domaćeg tima tek u 82. minutu, ali je to bilo daleko od ozbiljne šanse.

Za Fejenord su pogađali Paišao u 34. minutu, Minteh već u sledećem napadu i Hancko u nadoknadi prvog poluvremena. Potom u nastavku Minteh u 56. minutu Timber u 62. i Paišao u 66. za konačnih 6:0.

Fejenord ostaje na drugom mestu, bez realnih šansi da dostigne PSV na čelu tabele. Razlika iznosi devet bodova, pet kola pre kraja. Ajaks je pao na šesto mesto, sa 45 osvojenih bodova i borba za mesto u Evropi će se voditi do samog kraja.