ZARKO LAZETIC trener TSC Backa Topola na utakmici UEFA Lige Evrope protiv Olimpijakosa Pirej na stadionu Jorgos Karaiskakis, Atina 14.12.2023. godine Foto: M. Rasic Fudbal, TSC Backa Topola, UEFA Liga Evrope, Olimpijakos Pirej

Debakl TSC u Bačkoj Topoli: Žarko Lazetić “ponizio” bivši tim, ali evropska bajka i dalje traje

U pravoj fudbalskoj katastrofi, TSC je doživeo težak poraz od izraelskog Makabija rezultatom 5:1. Ovim rezultatom, srpski predstavnik je potvrdio da će nastaviti takmičenje u Konferencijskoj ligi (tako je najpravilnije reći, a ne Liga konferencija).

Makabi je već u prvih dvanaest minuta postigao čak tri gola, potpuno šokiravši domaću ekipu i njene navijače. Brzi golovi su slomili otpor TSC-a, a igrači su delovali potpuno dezorijentisano.

Makabi je poveo iz prvog napada na meču, kada je u drugom minutu Henri Ado doneo prednost gostima.

Samo četiri minuta kasnije isti igrač je duplirao prednost Makabija, da bi u 12. minutu pogotkom Tiresa Asantea Makabi stigao do tri gola prednosti.

Iako su se domaći trudili da se vrate u igru, nedostajalo im je svega: od koncentracije u odbrani, preko kreativnosti u veznom redu, pa sve do realizacije u napadu. Svaka izgubljena lopta i propuštena prilika samo je produbljivala jaz između dve ekipe.

Četvrti gol postigao je Tor Turgeman u 56. minutu, da bi u 89. minutu Ido Šahar postigao i peti pogodak za izraelsku ekipu.

Jedini gol za TSC postigao je Prestiž Mbungu u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Ekipa TSC je pokazala da još uvek ima mnogo toga da radi na sebi kako bi mogla da se nosi sa jačim protivnicima.

Ostali mečevi u plej-ofu za Ligu Evrope

U uzbudljivoj večeri, PAOK je potvrdio dominaciju nad Šamrokom, slavivši sa 2:0 u revanšu i ukupnim rezultatom 6:0. Time su Grci osigurali svoje mjesto u grupnoj fazi Lige Evrope. Golovima Ozdoeva i Despotova, PAOK je stavio tačku na dvomeč i proslavio plasman u elitno takmičenje.

Istovremeno, Braga je uspešno odbranila prednost iz prvog meča protiv Rapida. Iako su Austrijanci uspjeli da postignu dva gola u revanšu, to nije bilo dovoljno da ponište prednost Portugalaca. Konačan rezultat od 2:2 u Beču bio je dovoljan da Braga izbori plasman u grupnu fazu.

U drugim zanimljivim duelima, FCSB je minimalnom pobedom nad Laskom obezbedio evropsku jesen, dok je Viktorija Plzenj na identičan način eliminisala škotski Harts.