Manchester United's Joshua Zirkzee celebrates after scoring the opening goal during the English Premier League soccer match between Manchester United and Fulham at Old Trafford, Friday, Aug. 16, 2024, in Manchester, England. (AP Photo/Dave Thompson)
Džošua Zirkze je sprečio razočaranje na otvaranju nove sezone Premijer lige, Foto: Beta/AP Photo/Dave Thompson

Debi iz snova na “Teatru snova”: Ten Hag izmišljao toplu vodu, Zirkze spasio otvaranje Premijer lige

Kakav debi! Na “Teatru snova” Džošui Zirkzeu se jedan san ostvario. Pojačenje Mančester junajteda od preko 40 miliona evra se odmah isplaćuje – u 87. minutu je prekinuo “uspavanku” na otvaranju Premijer lige i doneo pobedu nad Fulamom 1:0.

Delovalo je da će “crveni đavoli” opet razočarati svoje navijače i to na prvom meču u jubilarnoj 100. sezoni u najjačem rangu engleskog fudbala. I sigurno će biti nezadovoljnih igrom i razmišljati o tome da bi i u predstojećoj sezoni mogli da se nerviraju zbog Erika Ten Haga, igre i rezultata voljenog kluba. Ali sad će makar biti zadovoljni pobedom.

Ten Hag nervirao navijače “izmišljanjem tople vode”

Činilo se da će se Ten Hagu obiti o glavu nova čudna odluka da bez klasičnog napadača počne prvi meč na otvaranju sezone Premijer lige. Sa Brunom kao nekom “lažnom devetkom” i Rašfordom, Mauntom i Djaloom iza njega i po strani. Na klupi je ostavio i Zirkzea i Garnaća, Hojlund je povređen.

Takva odluka mu naravno ništa nije donela. Štaviše možemo reći da su gosti iz Londona bili i bolji rival u prvih 45 minuta.

U drugom poluvremenu se praktično ništa nije događalo osim par kontri “kolibara” koje su obećavale, ali su loše izvedene.

Nije ni ulazak Zirkzea, Garnaća, mnogo toga promenio. Pogotov su se navijači hvatali za glavu kad je u 81. minutu Ten Hag rešio da pravi izmene u odbrani, zamenio Megvajera De Lihtom, a Nazrauija Džonijem Evansom. Šta je hteo to zna samo on.

Sreća pogledala Junajted

Ipak, sreća ga je nekoliko minuta kasnije pogledala. Trenutak inspiracije i napadačkog instinkta Džošue Zirkzea je doneo ekstazu na “Old Trafordu” u 87. minutu.

Zbog toga je Fulam, za koji je naš Saša Lukić odigrao izuzetno dobro 90 i kusur minuta, nezasluženo ostao bez boda.