Jusef En Nesiri doneo pobedu Sevilji sa 2 gola, Printscreen: DAZN

Dečak gurnuo prst u zadnjicu igraču: Konačno da pobedi i ta Sevilja

Stižu li to bolji i lepši dani za Sevilju?! Andaluzijski tim je konačno ostvario prvu pobedu u Primeri u 2024. godini, i to na gostovanju. Pobeđen je u gostima Rajo Valjekano 2:1 što je prvi trijumf posle 6 uzastopnih utakmica.

Poslednju pobedu u prvenstvu posrnuli i još aktuelni šampion Lige Evrope je prethodno ostvario još 19. decembra. I ta je bila na gostovanju, protiv Granade. S obzirom da im je ovo bio drugi uzastopni meč bez poraza, malo su se podigli iz opasne zone.

Heroj pobede bio je napadač Jusef En-Nesiri koji je postigao oba gola. Prvi je stigao uz dosta sreće kada se lopta odbila od defanzivca domaćih direktno njemu u noge. Nije mu bilo teško da savlada golmana 1 na 1. (GOL POGLEDAJTE OVDE)

Deset minuta kasnije izjednačenje posle fantastične akcije domaćih fudbalera tokom koje su razmenili desetak pasova. Na kraju Palazon se odlično ubacio na centaršut i zaista postigao prelep pogodak. (GOL POGLEDAJTE OVDE)

U poslednjem minutu prvog poluvremena još jednom se tresla mreža Stoleta Dimitrijevskog. Kakav su samo kontranapad odigrali gosti. Golman Niland je ispucao loptu, brza akcija i odlično dotrčavanje En-Nesirija i novi gol za 2:1. (GOL POGLEDAJTE OVDE)

To je bio i konačan rezultat, ali moramo istaći i incident koji se dogodio u 33. minutu. Na meti jednog dečaka, navijača Raja, našao se Lukas Okampos. U trenutku kada je hteo da izvede aut, dečak koji je sedeo odmah iza reklama mu je gurnuo prst u zadnjicu, u narodu poznato kao “prstenac”.

Nije se ova šala nimalo dopala Okamposu.