Manchester United's Marcus Rashford, left, celebrates with teammates after scoring his side's opening goal during the English Premier League soccer match between Wolverhampton Wanderers and Manchester United at the Molineux Stadium in Wolverhampton, England, Thursday, Feb. 1, 2024. (AP Photo/Rui Vieira)
Fudbaleri Mančester junajteda slave gol Markusa Rašforda, Foto: Beta/AP Photo/Rui Vieira

Dečak spasio Junajted u 97. Totalna ludnica u nadoknadi: Mančester ispustio 3:1, pa ga spasila magija klinca

Kakav spektakl na Molinou su priredili Vulverhempton i Mančester junajted! Kakav šok za navijače i triler za infarkt u nadoknadi vremena. Junajted je bio ispustio vođstvo, ali ga je spasio 18-godišnji Kobi Mejnu u 97. minutu. Pobeda na kraju 4:3.

Kockali su se i igrali sa živcima “crveni đavoli” i doveli ih do gneva i besa, a potom do ekstaze. Vodili su 2:0 na poluvremenu i 3:1, da bi potom sve to prokockali i na kraju se spasili zahvaljujući ekstremnom talentu deteta koje je tek postalo punoletno.

Prva pobeda za “crvene đavole” u Premijer ligi u novoj 2024. godini, ali krenimo redom.

Iskupljenje Rašforda

Kako se samo Markus Rašford odužio navijačima, ali i treneru i celoj ekipi zbog onog svog pijanog ekscesa. Cela Engleska se digla na noge prošle nedelje kada je otkriveno da reprezentativni napadač nije mogao da igra u FA kupu i nije trenirao.

Rašford je dozvolio sebi da samoinicijativno otputuje u Belfast i da tamo pijanči ceo dan i celu noć. Onda je ujutru pozvao trenera i rekao da ne može da dođe na trening slagavši da se ne oseća dobro. Nije dugo trebalo da se sazna šta se dogodilo i krenulo je drvlje i kamenje po njemu.

Na kraju se izvinio, ali to izvinjenje navijačima ne znači ništa. Zna se šta je njima najvažnije – ono na terenu. A Rašford je uradio upravo to. U 5. minutu utakmice je šutirao sa ivice šesnaesterca na povratnu loptu Hojlunda i filigranski precizno pogodio ćošak gola.

Dao ga i Hojlund

Nije mnogo prošlo a već je pisalo 0:2 na semaforu. Ovog puta još jedan kritikovani napadač se upisao u strelce. Asistent kod prvog gola, Hojlund, se odlično snašao.

Mogao je Junajted sve da reši u prvom poluvremenu, samo da je imao malo sreće. Još dve lopte su završile u mreži Vulvehemptona ali su ti golovi poništeni zbog ofsajd pozicije.

I onda kako to obično biva mora da se dogodi i neka “osveta”, pa je tako Pablo Sarabija sa penala u 71. minutu dao nadu domaćinu. Ten Hag odmah posle toga šalje na teren Skota Mektominija da ojača defanzivu, ali ovaj se odmah ističe ofanzivno. Posle samo 2 minuta na terenu vraća 2 gola prednosti gostima.

Od gotovog veresija

Činilo se tada da će teško “vukovi” moći da se vrate, ali oni nisu mislili tako. Takođe, posle kornera Kilman u 85. smanjuje na 2:3 i daje nadu.

Toliko kritikovani Brazilac Antoni je potom u petom minutu nadoknade izgubio loptu koja je otvorila kontru domaćinu. Neto je bio taj koji je finiširao fenomenalnim udarcem u prvi ugao, uhvativši Onanu na pogrešnoj nozi.

Delirijum opšti na “Molinou”, jedni u slavlju, a drugi u šoku, kako na terenu, tako i na tribinama. Antoni je ovim potezom verovatno i zapečatio svoju sudbinu, jer čini se da je potrošio sve moguće kredite.

Trenutak genijalnosti deteta od 18 godina

Ali vremena do kraja je još ostalo, ukupna nadoknada je bila 9 minuta i iskoristili su to maksimalno crveni đavoli. Samo dva minuta posle izjednačenja dogodio se trenutak lucidnosti klinca od 18. godina. Kobi Mejnu je postao heroj crvenog dela Mančestera.

Sjajnim driblinzima (kroz noge) je poslao čuvare po burek, ušao u šesnaesterac i gađao po zemlji, precizno u malu mrežu. Opet ekstaza na stadionu, samo na suprotnim stranama.