Dejan Joveljić; Foto: MN Press

Dejan Joveljić 5/5 – ni Mesi nije kao on! MLS upoznao još jednog Srbina

Dejan Joveljić nastavlja da gospodari MLS-om! Dete Crvene zvezde i povremeni srpski reprezentativac sačuvao je stoprocentni učinak na startu nove sezone. Prethodne noći je napadač Los Anđeles Galaksija učestvovao u velikom preokretu njegovog tima i trijumfu 3:2 posle zaostatka od 0:2.

Naime, Dejan Joveljić je postigao peti gol na petom uzastopnom meču na startu nove sezone. Time je, naravno, na prvom mestu liste strelaca, ispred vedete kakva je Lionel Mesi. Međutim, što je još zanimljivije, izjednačio je najduži golgeterski niz na startu jedne sezone. Prethodni je držao Brajan Mekbrajd.

Sporting je poveo na svom terenu golom još jednog Srbina kog je MLS upoznao. Nemanja Radoja, bivši fudbaler Vojvodine, Selte i Levantea, postigao je svoj prvenac u SAD za vođstvo tima iz Kanzasa. Asistent je bio Šaloj, koji je upisao još jednu u nadoknadi prvog poluvremena za Agadea.

U nastavku nije bilo promene rezultata do 72. minuta i delovalo je da će Galaksi izgubiti. Međutim, Zavaleta je smanjio rezultat, da bi već u 75. Joveljić svojim golom doneo 2:2.

Do kraja je tim iz Los Anđelesa uspeo da dođe do velikog preokreta za samo osam minuta, a koji je doneo Delgado za konačnih 3:2. Joveljićev tim je skočio na drugo mesto na tabeli sa devet bodova. Ekipa za koju igra Radoja je ostala na devetoj poziciji sa šest bodova.