Igrači Zvezde pred delijama; Foto: MN Press

“Delije” postrojavale igrače, pa je Zvezda proigrala: Svaki debitant se upisao u strelce

Crvena zvezda se ozbiljno namučila, ali je na kraju slavila ubedljiv trijumf rezultatom 4:0 (0:0) protiv Tekstilca u Bačkoj Palanci. Bio je to meč u kom je tim Vladana Milojevića pokazao dva lica, a možda je na promenu uticao i upad “delija” na teren, odnosno, njihovo postrojavanje igrača pred start drugog poluvremena. Slika koja se ne viđa tako često, a opet dovoljno da smo se nekako navikli na nju.

Najvernije pristalice crveno-belih su odmah upalili “alarm” i pozvali fudbalere pod svoju tribinu. “Delije” su održale govor igračima, što je pomno ispratio ceo stadion u Palanci. Šta su im rekli, ostaće misterija, ali su za sobom ostavili i transparent na kom je pisalo:

– Još 5 uhapšenih! Dokle da trpimo teror nad Srbima sa Kosova? – upitale su “delije”.

Postrojavanje urodilo plodom

Samo sedam minuta nakon govora navijača, Crvena zvezda je povela protiv Tekstilca. Strelac je bio Brazilac Felisio Milson, kome nije bilo teško da zatrese praznu mrežu posle solo akcije Mirka Ivanića. Bio je to njegov gol na debiju u redovima sedmostrukog srpskog šampiona.

Još 10 minuta je bilo potrebno da se na semafor stadiona “Slavko Maletin Vava” upiše i Šerif Endijae. Prvi napadač Zvezde je pogodio četvrti put ove sezone i istakao je kandidaturu za najboljeg strelca šampionata.

Šest minuta kasnije je Zvezdin Šerif upisao i asistenciju, i to za još jednog debitanta. Samo 15 minuta u igri je bilo potrebno slovenačkom reprezentativcu Timiju Maksu Elšniku da upiše prvi gol u dresu novog kluba. Time je vezista pokazao da bi mogao da bude veliko pojačanje za Milojevićev tim.

Nakon toga je Zvezda usporila ritam i rutinski privela meč kraju, ali se nije zaustavila sa davanjem golova. Bruno Duarte je u 83. minutu promešao odbranu Tekstilca i postigao svoj treći gol u sezoni. Time je “bacio rukavicu u lice” Endijaeu na vrhu liste strelaca Superlige Srbije.

Tekstilac – Crvena zvezda 0:4 (0:0)

Strelci: Milson 53, Endijaje 63, Elšnik 69, Duarte 83;
Stadion: Slavko Maletin Vava (Bačka Palanka);
Sudija: Danilo Nikolić.

Tekstilac (4-2-3-1): Brać – Luković, Marjanović, Šavija (od 61. Zekić), Ukačukvu, Đurić, Vasić, Tripković, Jočić, Davidović (od 61. Stojanović), Ilić.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Ilić – Stojić, Leković, Spajić, Seol – Kanga (od 54. Elšnik), Hvan – Prucev, Ivanić (od 61. Šljivić), Milson (od 55. Duarte) – Šerif (od 72. Ilić).