Džordan Pikford, Džejms Tarkovski i Kreg Poson na Enfildu - derbi Mersisajda
Džordan Pikford, Džejms Tarkovski i Kreg Poson na Enfildu - derbi Mersisajda (Foto: Beta/AP/Jon Super)

Derbi Mersisajda: Salah prestigao Dalgliša i Džerarda! Sudija isključio igrača Evertona, pa “počastio” Redse (VIDEO)

Veoma interesantan derbi Mersisajda za sve fudbalske sladokusce odigran je ovog popodneva na Enfildu u okviru 9. kola Premijer lige. Liverpul je uspeo da slavi nad Evertonom, ali samo uz dosta muke. Konačan rezultat bio je 2:0.

Jedini pogodak za Redse bio je delo Mohameda Salaha sa bele tačke 15-ak minuta pre isteka 90, ali može se reći da su opet arbitri bili u centru pažnje. Taj gol pogledajte OVDE.

Ne nužno zbog grešaka, ali u prvom poluvremenu je u 37. minutu Ešli Jang dobio drugi žuti karton, automatski zaradivši isključenje.

Nedugo potom, oko pola sata fudbala kasnije, mogao je i Konate iz Liverpula da dobije drugi karton žute boje, ali je arbitar Kreg Poson odlučio da ga “poštedi”. Klop ga je izveo nekoliko minuta kasnije, čime je još jednom demontrirao da i treneri itekako mogu da utiču na ishod meča, jer je Konate bio na jedan start od isključenja.

Ali, kako iz Evertona ne bi mogli da se previše žale posle ovog meča, pobrinuo se Mohamed Salah, koji je u sedmom minutu nadoknade bio precizan, čime je jednostavno sve bilo rešeno.

Bio je to njegov sedmi pogodak u sezoni, čime je dospeo na drugo mesto liste strelaca. Ima samo jedan pogodak manje od Erlinga Halanda.

Inače, na ovaj način je prestigao Kenija Dalgliša i Stivena Džerarda na večnoj listi strelaca na Enfildu. Kompletnu listu, kao i Salahovu poziciju, pogledajte OVDE.

Liverpul se na taj način izjednačio po broju bodova, ali i po gol razlici sa Totenhemom i Arsenalom. Uz napomenu da ima meč viška u odnosu na njih. Barem do kraja vikenda.