Arsenal - Totenhem, derbi Severnog Londona
Arsenal - Totenhem, derbi Severnog Londona (Foto: Beta/AP)

Derbi Severnog Londona opravdao očekivanja: Arsenal i Totenhem nas zabavili, ali ceo svet se smeje Čelsiju (VIDEO)

U Premijer ligi ovog popodneva odigrane su četiri veoma zanimljive utakmice, od kojih prva u oči upada ona između Arsenala i Totenhema. Derbi Severnog Londona završen je podelom bodova – 2:2.

Krenulo je sjajno za Arsenal koji je u 26. minutu postigao gol za 1:0, odnosno, bio je to autogol je pripisan tragičaru ovog meča Romeru (videćete i zašto).

Poravnanje Totenhemu doneo je Son golom u 42. minutu, ali drugi deo ponovo bolje otvara Arsenal koji je preko Sake došao do prednosti u 54. minutu i to iz penala koji je zgrešio – pogađate – Romero.

Konačan rezultat samo minut kasnije postavio je Son drugim pogotkom, a veliku grešku napravio je Žoržinjo, koji je delovao kao da igra za Čelsi, a ne za gradskog rivala.

Kad smo već kod Čelsija, najveće iznenađenje u nedelju bila je pobeda Aston Vile u gostima na Stamford bridžu, ako se to više iznenađenjem i može nazvati.

Prvo je Malo Gusto u 58. minutu dobio crveni karton, otežavši svojoj ekipi put do pozitivnog rezultata. Pobedu gostima iz grada Ozija Ozborna doneo je Votkins golom u 73. minutu.