Feyenoord's David Hancko scores his side's second goal during the Champions League Group E soccer match between Atletico Madrid and Feyenoord at the Metropolitano stadium in Madrid, Spain, Wednesday, Oct. 4, 2023. (AP Photo/Bernat Armangue)

Deset golova u prva dva meča Lige šampiona: Atletiko i Šahtjor uzeli bodove posle goleada

Završene su prve utakmice drugog dana, drugog kola Lige šampiona, a na dva meča viđeno je čak 10 golova. Dok navijači širom Srbije željno očekuju početak meča Crvene zvezde i Jang Bojsa (21.00) osvrnućemo se na utakmice iz grupe E i H.

Atletiko Madrid je posle preokreta slavio protiv Fejnorda (3:2), dok je u Belgiji domaćin Antverpen ispustio ogromnu prednost od 2:0 sa poluvremena. I na kraju utakmice zasluženo sa stadiona otišao bez bodova u duelu sa ukrajinskim Šahtjorom (3:2).

Atletiko Madrid – Fejnord

Dva puta u toku prvog poluvremena holandska ekipa je imala prednost, međutim na poluvreme se otišlo pri nerešenom rezultatu – 2:2. Prvi gol na meču bio je delo štopera Atletiko Madrida, Maria Hermosa koji je u sedmom minutu pogodio u svoju mrežu, te je autogolom doneo prednost Fejnordu. Madriđani su uzvratili posle samo pet minuta kada je Alvaro Morata izjednačio rezultat.

U 34. minutu ekipa Fejnorda ponovo je došla do prednosti, a ovog puta gol je postigao defanzivac David Hancko. Na zasluženi odmor dva tima otišla pri rezultatu 2:2, gol za Atletiko u sudijskoj nadoknadi (45.+4) postigao je Antoan Grizman.

Poslednji gol na meču bio je delo ponovo Alvara Morate, koji je zacementira rezultat u 47. minutu. Delovalo je da će biti još golova na stadionu u Madridu, međutim još jednom smo bili svedoci kako se Atletiko brani. Krajnji rezultat bio je 3:2 za tim Dijega Simeonea.

Antverpen – Šahtjor

Igrači Antverpena krenuli su fantastično utakmicu i sa brzim golom u trećem minutu, najavili ozbiljnu borbu za bodove u drugom kolu Lige šampiona. Gol je postigao Arbnor Muha, a u 33. minutu prvog poluvremena belgijski tim je povećao na 2:0, egzekutor je bio Mišel Balikviša.

Ovaj rezultat bio je i krajnji u prvom delu igre, a u tom momentu činilo se da Šahtjor nema način da odbrani svoj gol od raznovrsnog napada Antverpena, međutim…

Međutim, već u 48. minutu ukrajinci smanjuju na 2:1, gol je postigao Danilo Sikan. Već u 76. minutu Antverpen je bio u “nokautu” kada su igrači Šahtjora posle dva brza gola prešli u vođstvo. Strelci su bili Rakitski u 71. i Sikan još jednom u 78.

Do kraja utakmice belgijski tim je napadao, a u sedmom minutu sudijske nadoknade imali su i jedanaesterac za poravnjanje rezultata. Nažalost po navijače Antverpena, Tobi Aldervejreld bio je neprecizan i Ukrajinci su iz Belgije odneli sva tri boda.