Super Inter
Dejvi Klasen INter; Foto: Beta/AP/Luca Bruno

Desilo se i to čudo: Inter se sapleo u Seriji A, i to na mestu gde se najmanje nadao

Činilo se da nijedna ekipa u Seriji A nema kriptonit za Inter, koji se u jednom momentu baš ozbiljno zaleteo ka osvajanju “Skudeta”. Međutim, našla ga je, ni manje ni više, nego Đenova. U meču 18. kola italijanske Serije A, “nero-azuri” su prosuli dva boda u Kolumbovom gradu i prekinuli niz od četiri uzastopna trijumfa u domaćem šampionatu.

Đenova i Inter su u Đenovi odigrali nerešeno 1:1. Poveo je Inter golom Marka Arnautovića u 42. minutu. Izjednačenje Đenovi doneo je Radu Dragusin pogotkom u sedmom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Inter se i dalje nalazi na prvom mestu na tabeli sa 45 bodova. Dakle, ima pet bodova više i utakmicu više od drugoplasiranog Juventusa. Đenova je sada na 13. poziciji sa 20 osvojenih poena.

U istom terminu, fudbaleri Lacija pobedili su na svom terenu Frozinone sa 3:1. U dosta težem trijumfu, nego što naizgled deluje, strelci za Lacio bili su Tati Kasteljanos u 70, Gustav Isaksen u 72. i Patrik u 84. minutu. Oni su doneli preokret, nakon što je jedini gol za Frozinone postigao Matijas Sule iz penala u 57. minutu.

Lacio je na osmom mestu sa 27 poena, a Frozinone je na 14. poziciji sa 19 bodova.