Benfika di Marija
Printscreen: Twitter @Jas_101723

Di Marija dao gol direktno iz kornera: Samo jedan igrač je pre njega to uradio u Ligi šampiona i isto je Argentinac

U duelu šestog kola Lige šampiona između Salzburga i Benfike viđen je spektakularan gol, a strelac u borbi za Ligu Evrope je neverovatni Anhel di Marija.

RB Salzburg i Benfika igraju utakmicu u kojoj pobeda od minimum dva gola razlike za gostujući tim znači i prolaz u šesnaestinu finale Lige Evrope. U 32. minutu portugalski tim odradio je pola posla. Direktno iz kornera pogodio je gol di Marija.

Sudija je dugo gledao VAR da li je prilikom gola Otamendi faulirao srpskog reprezentativca Strahinju Pavlovića, . Na kraju je glavni arbitar je pokazao na centar i na sreću neutralnih gledalaca spektakularan pogodak nije poništen, te je ispisana nova stranica fudbalske istorije.

Takozvani olimpijski gol je viđen samo jednom prethodni put u elitnom klupskom takmičenju, makar od kad se ono zove Liga šampiona i igra u ovom formatu. Interesantno, ali takođe ga je postigao Argentinac.

Uradio je to Klaudio Lopez 2001. godine u meču Lacija i Anderlehta u Rimu.

Poslednji put se desio u kvalifikacijama

Poslednji put kada je viđen gol direktno iz kornera u okviru UEFA takmičenja bilo je u kvalifikacijama za Ligu šampiona prošle godine, a delo je Vladimira Vajsa.

Slovan iz Bratislave se tada plasirao u narednu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona. Slovaci su savladali Dinamo Batumi sa 2:1, a gol odluke postigao je Vladimir Vajs. On je u 123. minutu uhvatio na spavanju golmana gostiju koji je već krenuo na centaršut te ostavio dosta prostora za direktan udarac ka golu.