Anhel Di Marija (Benfika) poroslava gola protiv Porta
Slavlje Di Marije (Foto: Printscreen/Twitter/@TheEuropeanLad)

Di Marija rešio najveći derbi Portugalije! Grujić s klupe gledao poraz Porta

Benfika je u najvećem portugalskom derbiju pobedila Porto 1:0 i tako ga preskočila na tabeli. Barem privremeno je lisabonski velikan preuzeo i prvo mesto u ovom sedmom kolu, pošto priliku da ga prestigne ima Sporting, koji u subotu gostuje Farenseu.

Izabranici Serža Konseisaa gotovo celu utakmicu bili su u podređenom položaju, a veliku krivicu za to snosi defanzivac Fabio Kardoso, koji je u 19. minutu dobio direktan crveni karton pa je Porto igrao s desetoricom skoro ceo meč.

Portugalac je kao poslednji igrač odbrane srušio Davida Neresa pa je zasluženo isključen.

Držao se Porto s desetoricom sve do 68. minuta, a onda je Anhel Di Marija doneo pobedu domaćoj ekipi. Šutirao je posle pasa sa leve strane, a njegov udarac u bloku je dodirnuo defanzivca Porta i tako prevario golmana Dioga Kostu.

Srpski reprezentativac Marko Grujić presedeo je ceo derbi na klupi za rezerve kod gostiju.