Roma's Paulo Dybala celebrates after scoring his sides second goal during the Italian Serie A soccer match between Roma and Udinese at Rome's Olympic Stadium, Italy, Sunday, Nov. 26, 2023. (AP Photo/Alessandra Tarantino)
Paulo Dibala slavi gol protiv Udinezea, Foto: Beta/AP Photo/Alessandra Tarantino

Dibala je za Udineze inkvizicija, Račić gledao 7+ i video gol za pobedu u nadoknadi, Frozinoneu 3 boda u 94. minutu

Mučila se Roma i tražila način da dođe do pobede nad Udinezeom i našla ga je tek u samoj završnici. Četa Žozea Murinja je pobedila goste 3:1 i priključila se borbi za vrh Serije A.

Paulo Dibala je sigurno “persona non grata” u Udinama i čovek koga ni navijači, ni igrači Udinezea ne vole da vide na slici. A zašto je tako pokazao je i danas.

Prosto je neverovatno kakav pik ima argentinski napadač na “zebre”. U ovo predvečerje je najpre asistirao za prvi gol Manćiniju, a potom je i sam zatresao mrežu. U međuvremenu je Tovan bio izjednačio.

Dibala ima fantastičnu statistiku kada igra protiv Udinezea. Zaključno sa ovim mečom učestvovao je u 19 golova koje su oni primili tokom karijere u Seriji A. Ukupno je postigao 11 i upisao 8 asistencija. Samo je Frančesko Toti protiv Parme bio pogubniji (20 učešća u golovima) od kada se prati statistika od sezone 2004/05.

Posle gola Argentinca u 81. minutu za novo vođstvo (vidi OVDE), “vučica” je prodisala, pa je El Šaravi poslao i treću loptu u mreži gostiju.

Naš Lazar Samardžić je bio na terenu do 69. minuta, ali je bio jedan od najslabijih u poraženom timu.

Hrvat spasio Moncu

Fudbaleri Kaljarija i Monce remizirali su rezultatom 1:1 u 13. kolu Serije A.  Kaljari je poveo u 10. minutu kada je strelac bio Andrea Dosena, a rezultat 1:0 bio je aktivan i na poluvremenu.

Monca je uspela da dođe do izjednačenja na isteku sata igre, kada je pogodio Mirko Marić. U nadoknadi vremena Monca je bila blizu pobede, poslednji udarac na meču završio je na prečki.

Monca je deveta sa 18 bodova, dok je Kaljari ovim bodom pobegao iz zone ispadanja, sa 10 zauzima 17. mesto.

Empoli protiv Sasuola – sedam golova i preokret

Domaćin je poveo već u trećem minutu kada je sa penala pogodio Frančesko Kaputo, da bi u razmaku od samo 11 minuta, gosti iz Sasuola preokrenuli rezultat.

Prvo je Andrea Pinamonti pogodio u devetom minutu, da bi u 20. strelac bio Mateuš Enrike. Na 2:2 poravnao je Jakopo Facini u 25. minutu, ali gosti su stigli do novog vođstva preko Domenika Berardija sa penala u 66. minutu susreta.

Izjednačenje domaćinu doneo je Viktor Kovalenko golom u 86. minutu meča, ali je Domeniko Berardi novim golom u drugom minutu nadoknade vremena obezbedio pobedu Sasuolu.

Frosinone savladao Đenovu – 2:1

Domaćin je poveo u 34. minutu golom Matijasa Sulea, ali je Ruslan Malinovski poravnao rezultat četiri minuta kasnije.

Kada se činilo da će ekipe podeliti po bod, dogodio se pogodak Ilarija Monterisija u četvrtom minutu nadoknade kojim je Frosinone upisao nova tri boda.