Roma's Paulo Dybala, left, scores on a penalty kick during the Italian Series A soccer match between Roma and Torino at Rome's Olympic stadium, Italy, Monday, Feb. 26, 2024. (AP Photo/Gregorio Borgia)
Paulo Dibala daje gol iz penala Vanji Milinkoviću Saviću, Foto: Beta/AP Photo/Gregorio Borgia

Dibalin het-trik u mreži Milinkovića Savića, Svilar primio 2 u sudaru srpskih golmana: Blekijeva “Viola” okrenula Lacio

Poslednje mečeve 26. kola Serija A obeležio je srpski golmanski derbi između Vanje Milinkovića Savića i Mileta Svilara. Deblji kraj je na kraju izvukao prvi čuvar mreže reprezentacije koji je primio 3 gola, dok je povremeni reprezentativac primio 2. Roma je pobedila Torino 3:2.

Sanjaće Vanja Milinković Savić Paula Dibalu narednih nekoliko dana. Argentinski as je bio predvodnik “vučice” i postigao je sva tri gola.

Nije bilo golova prvih 40 minuta utakmice, a onda u poslednjih pet minuta po jedna lopta je završila u mrežu obojice srpskih golmana. Najpre je dosuđen penal za Romu nad Azmunom, a Dibala je sa “bele tačke” poslao Vanju u jednu, a loptu u drugu stranu.

Ipak, samo 3 minuta kasnije izjednačenje. Duvan Zapata je sjajno šutirao glavom i lopta je uz stativu skliznula u gol, Svilar nije mogao ništa da učini.

Topovski i precizan šut Dibala je demonstrirao u 57. minutu kada je raspalio sa preko 20 metara i lopta pored stative pogodila malu mrežicu. Nemoćan je i u ovom slučaju bio Milinković-Savić.

Ipak, treći Dibalin pogodak u 69. minutu mogao bi da ide njemu na dušu. Nije se dobro postavio, ni reagovao, a lopta je posle šuta iskosa prošla između noge i ruke srpskog čuvara mreže.

Svilaru je drugi gol na meču dao saigrač Hujsen u 89. minutu nespretno udarivši loptu u pokušaju da je izblokira.

Osim srpskih golmana na ovom meču je za Torino od 81. minuta na terenu bio i Ivan Ilić.

Sa ovom pobedom Roma se ozbiljno uključila u borbu za 4. mesto na tabeli koje bi moglo da vodi u Ligu šampiona naredne godine. Nema sumnje da je potez uprave da smeni Murinja i postavi Danijelea De Rosija bio pun pogodak, jer je legenda kluba preporodila ekipu.

Preokret Blekijeve Fiorentine protiv Lacija

U poslednjem meču kola trijumfu se radovao još jedan srpski reprezentativac. Fiorentina sa Nikolom Milenkovićem u startnoj postavi je pobedila Lacio 2:1 i to posle preokreta.

Gosti iz Rima su vodili posle prvog poluvremena golom Luisa Alberta u 45. minutu. U 61. je izjednačio Kajode.

Nakon toga je domaćin bio bolji protivnik na terenu. Priliku za potpuni preokret je imao već 4 minuta kasnije kada je dosuđen penal nad Belotijem. Odgovornost je preuzeo Nikolas Gonzalez i to je bila greška, pogodio je stativu iako je golman ostao ukopan u mestu.

Međutim, igračima “viole” se ovaj promašaj nije obio o glavu i nisu kažnjeni. Nagradio ih je golman Lacija koji je loše intervenisao posle šuta Beltrana i odbio loptu na nogu Bonaventuri, a ovaj je lako pogodio mrežu i doneo pobedu.