Slovan - Mitjiland; Foto: Beta/AP/Bo Amstrup

Dinamo dominantno u LŠ: Lil se tresao do poslednjeg minuta, a šta tek reći za Slovan

Pored utakmice Crvene zvezde i Bodo/Glimta, ove večeri dobili smo poslednja tri učesnika grupne faze Lige šampiona. Prvi je svoje mesto u eliti obezbedio Dinamo iz Zagreba, i to prilično dominantnom pobedom nad Karabagom u Azerbejdžanu.

“Modri” su ove večeri u Bakuu pobedili Karabag rezultatom 2:0 u revanš meču plej-ofa za najkvalitetnije evropsko klupsko takmičenje. Dinamo je u prvom meču, koji je odigran prošle nedelje u Zagrebu, pobedio rezultatom 3:0.

Golove za klub iz Zagreba u večerašnjoj utakmici postigli su Marko Pjaca u 32. i Mateus Silva (autogol) u 53. minutu. Karabag je meč završio sa 10 igrača, pošto je u 88. minutu isključen Kevin Medina.

Lil preživeo u Pragu

Fudbaleri Lila su u revanšu protiv Slavije u Pragu uspeli da prežive i da izgube “samo” sa 2:1. To im je, zbog pobede od 2:0 u prvoj utakmici, donelo plasman u Ligu šampiona.

Slavija je krenula fenomenalno, baš kao što joj je i bilo potrebno. U 5. minutu je Zafeiris pogodio na asistenciju Borila i prepolovio zaostatak svog tima.

Drama je trajala tokom celog meča, sve dok u 77. minutu Žegrova nije doneo 1:1 posle dodavanja Dejvida. Međutim, nije se predavao domaći tim.

Već u 84. je Šranc vratio jedan gol razlike, te je Slaviji bio potreban još jedan gol za produžetke. Na njihovu žalost, nije ga postigao i Lil je smestio svoje ime u sutrašnjem žrebu u Monte Karlu.

Veliki preokret i istorija Slovana

U istom terminu, Slovan je uspeo da izbaci Mitjiland, i to posle preokreta i trijumfa rezultatom 3:2. U prvom meču u Danskoj bilo je 1:1, te je tim iz Bratislave sa ukupnih 4:3 po prvi put u istoriji prošao u elitno takmičenje.

Slovaci su poveli u 33. minutu kada je gol postigao Tolić. Ipak, osam minuta kasnije stiglo je poravnanje, jer je Šimšir vratio ceo dvomeč u egal. Asistent kod tog gola, Frankulino, bio je strelac drugog za Mitjiland u 50. minutu. I tada je delovalo da će Danci biti deo elite.

Ali, pet minuta u završnici je donelo potpuni preokret. Tolić je u 82. minutu izjednačio na 2:2, a u 86. je Barsejan preokrenuo na 3:2 i tako odveo Slovan u Ligu šampiona.