BED BLU BOJS BBB navijaci fudbalera Dinama Zagreb na utakmici Prvenstva Hrvatske Prve nogometne lige protiv Rudesa na stadionu Maksimir, Zagreb 02.02.2019. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Dinamo Zagreb, Prvenstvo Hrvatske, Prva nogometna liga, Rudes
Dinamo, navijači (Foto: MN Press)

Dinamo doživeo novu katastrofu, Zagrepčani poslednji u “perolakoj” grupi Lige konferencija

Dinamo Zagreb doživeo je novi krah u Ligi konferencija. Fudbaleri hrvatskog šampiona poraženi su u Plzenju od češke Viktorije s 1:0 u duelu 4. kola. Uzbudljiv meč odlučen je pogotkom s bele tačke, a Modri će dugo sanjati VAR.

On im je poništio jedan penal i jedan gol. Zbog nove očajne partije, Hrvati su poslednji u svojoj grupi, koja, utisak je, nije mogla da bude lakša.

Viktorija je u 35. minutu došla do konačnog rezultata. Mišić je nakon kornera igrao rukom, sudija pokazao na penal. Čori je bio precizan za 1:0.

U nastavak Sergej Jakirović ulazi s dvojicom novajlija na terenu. Umjesto Bulata i Emralija ušli su Sučić i Kulenović, a Dinamo je na terenu bio nešto konkretniji.

Imao je u jednom trenutku Dinamo i dosuđen penal. Pregledom VAR-a sudija ga poništava i propala je potencijalna šansa.

Najbolju šansu Dinamo je propustio u trećem minutu nadoknade. Rezervista Kulenović je gađao, golman Viktorije odbranio. Samo nekoliko sekundi kasnije Dinamo je dao gol. Kulenović je bio precizan, ali VAR je opet intervenisao i rekao da je Ristovski bio u ofsajdu pre asistencije.