Fran Brodić je dao gol za pobedu Dinama nad Rijekom u 95. minutu, Printscreen: Youtube/MAXSport

Dinamo iz sumnjivog penala u 95. do pobede u derbiju, Armada stolicom na ženu i dete kapitena i gađanje bakljama sa Bed Blu Bojsima

Hrvatsko prvenstvo nikad nije bilo neizvesnije, a koliko je ludilo videlo se i u derbiju kola između Dinama i Rijeke u Zagrebu. “Modri” su stigli do pobede 1:0 golom iz penala u 95. minutu.

Branioci titule imaju i meč manje i sa pobedom u tom meču mogu da preuzmu prvo mesto na tabeli koje je nakon jučerašnjeg kiksa Hajduka preuzela Rijeka. Razlika između prva tri tima je u 3 boda s time da Dinamo ima meč manje.

Odluka sudije da u 94. minutu dosudi jedanaesterac za domaćina posle duela Gode i Špikića u kaznenom prostoru izazvala je burne reakcije. Situacija krajnje sumnjiva, pogotovo u ovom trenutku da se dosudi najstroža kazna.

Ipak, to neće promeniti situaciju niti krajnji ishod. Fran Brodić je preuzeo odgovornost i pogodio za pobedu.

Armada kapitenu psovala “majku šiptarsku” i gađala stolicom dete i ženu

Očekivano besni su bili gosti iz Rijeke, a pre svih njihovi najvatreniji navijači iz grupe Armada. Kako piše “Večernji list” po završetku meča došlo je do sukoba sa kapitenom Dinama Arijanom Ademijem.

U trenutku kada je došao da da izjavu, baš blizu njihove tribine, počeli su da mu psuju “majku šiptarsku”. I to sve pred ženom i detetom koji su bili zajedno s njim. Jedna stolica je poletela u njihovom pravcu, ali srećom nikoga nije pogodila.

Armada je nastavila da divlja i da lomi inventar na “Maksimiru” pa je reagovala policija.

Van stadion obračun bakljama

Međutim, tu nije bio kraj. Van stadiona došlo je do tuče Bed Blu Bojsa i Armade.

Sukob je izbio kod obližnjeg kafića gde je bila malobrojna grupa navijača Dinama. Počeli su da se gađaju bakljama, flašama i drugim predmetima, ali do direktnog fizičkog obračuna nije došlo.

Ponajviše i zahvaljujući policiji koja je odmah stigla na lice mesta i sprečila zaletanje jednih na druge.

Trener Rijeke: “Na silu, na silu”

U izjavi posle meča trener Rijeke, Željko Sopić, nije hteo da komentariše suđenje i dosuđeni penal za Dinamo, već je više kritikovao svoje igrače. Mada je pominjao “silu”.

– Znate kako se kaže ‘na silu – na silu’. Čestitam Dinamu. Imali smo plan igre i ne mogu nikome da prigovaram. Imali smo na kraju loptu pod kontrolom i dali smo pas unazad. Pričao sam o Franku Bareziju, koji je jedan od najvećih ikad, izbio je 40 lopti u tribine. A mi vraćamo loptu unazad u 94. minutu. Ali eto, tako decu danas uče. Suđenje neću komentarisati. Mislim da je trebalo da više igramo unapred. Imali smo par kontri u kojima smo se spetljali – rekao je Sopić.

Dinamo u sledećem kolu čeka meč protiv Osijeka u gostima, Rijeka dočekuje Varaždin, a Hajduk je domaćin Istri u jadranskom derbiju.