Dinamo Zagreb; Foto: X/🇭🇷

Dinamo ostvario neverovatnu pobedu, a mogao je da primi “petardu” – i Lil zakoračio u LŠ

Pored utakmice između Bodo/Glimta i Crvene zvezde, ove večeri u plej-ofu Lige šampiona igrala su se još dva meča. Fudbaleri Dinama iz Zagreba i Lila su, praktično, zakoračili u grupnu fazu elitnog takmičenja.

Dinamo je bolju igru u prvom poluvremenu krunisao u 29. minutu, kad je Marko Pjaca matirao golmana šampiona Azerbejdžana. Prethodno je u 17. minutu Martin Baturina pogodio prečku gola gostiju.

Karabag je najbolju šansu na utakmici imao u 57. minutu kad je Jasin Benzija iz slobodnog udarca pogodio stativu. Rezervista Sandro Kulenović je u 75. u 80. minutu golovima praktično rešio pitanje plasmana u Ligu šampiona.

Lil odbranio domaći teren

Lil je na stadionu u Valensijenu savladao Slaviju iz Praga golovima u drugom poluvremenu i tako stigao na korak od plasmana u Ligu šampiona. Džonatan Dejvid je u 52. minutu dao gol, a u 77. je asistirao Edonu Žegrovi za konačnih 2:0.

Slavija nije imala ni sreće, dva gola su joj poništena posle intervencija iz VAR sobe, prvi zbog igranja rukom, drugi zbog ofsajda. Srpski napadač Andrej Ilić je u 90+1. minutu zamenio najboljeg igrača utakmice Dejvida.