Foto. Beta (AP Photo/Thanassis Stavrakis)

Dinamo šokirao Betis u Španiji, Ajaks u nadoknadi od 0:2 do 2:2: Stankovićev Fradi nije izdržao u Pireju

Završene su prve utakmice nokaut faze Lige konferencija, a najveće iznenađenje večeri je priredio Dinamo iz Zagreba koji je u gostima pobedio Betis 1:0.

Bruno Petković, koji je bio u centru pažnje tokom celog dana zbog svog odgovora legendarnom Robertu Jarniju posle reči da će navijati za Betis protiv Dinama, na kraju je ispao heroj.

U 76. minutu je dosuđen penal upravo nad njim. Sudija je pogledao snimak posle reakcije iz VAR sobe i video opasnu igru, takozvani đon, igrača Betisa. Petković je preuzeo odgovornost i demantovao “nepisano pravilo” da igrač nad kojim je napravljen penal ne bi trebalo da ga izvede. Bio je siguran penaldžija.

Ajaks u nadoknadi sprečio debakl

Ajaks je izveo čudo protiv Bodo Glimta na svojoj “Johan Krojf areni” i golovima u sudijskoj nadoknadi sprečio debakl – 2:2.

Norvežani su iznenadili “kopljanike” kada su stiglo do vođstva u 16. minutu preko Gronbeka u polukontri. Isti igrač je duplirao prednost u 63.

I činilo se da će Bodo napraviti veliko iznenađenje i onda maler u 90. minutu. Bjortuft je postao tragičar pošto je kao poslednje igrač odbrane srušio napadača Ajaksa i za to dobio crveni karton, a protiv njegovog tima je dosuđen jedanaesterac.

Van de Bumen je bio precizan i dao nadu da se ipak Ajaks može spasti poraza. To se i dogodilo u 97. minutu kada je Stiven Berghajs lobovao golmana za eksploziju na tribinama.

Stankovićev Fradi poklekao u finišu

Meč između grčkog Olimpijakosa i Ferencvaroša privukao je najviše pažnje u Srbiji. Pre svega zbog nekadašnjeg trenera Crvene zvezde Dejana Stankovića koji se nalazi na klupi mađarske ekipe u svojstvu šefa stručnog štaba.

Krenula je dobro Stankovićeva ekipa, već u 4. minutu poveli su ja 1:0 posle gola Varge, međutim VAR je poništio gol. Diktirao je Olimpijakos tempo, ali do gola su stigli tek u 83. minuta kada je Kabi pogodio za 1:0. Ovo je bio i konačan rezultat utakmice, Aleksandar Pešić srpski internacionalac odigrao je 20-ak minuta za tim iz Budimpešte.

Ekipa Šturma iz Graca slavila je ubedljivo protiv Slovana iz Bratislave rezultatom 4:1. Na poluvremenu je bilo 2:1, a crveni karton u dresu ekipe iz Slovačke dobio je u Vladimir Vajs u 78. tada je već bilo 3:1 i može se reći da je pobednik bio poznat. Za ekipu Slovana zbog povrede nije nastupao Milan Borjan.

Molde umalo da ispusti 3:0, goleada na Loto parku

Fudbaleri Moldea umalo da ispuste 3:0 protiv Legije koliko su imali na poluvremenu pošto je tim iz Varšave preko Hosuea i Augustinijaka uneo potpuni nemir na “Aker stadionu”.

Fudbaleri Union San Žiloa remizirali su sa Ajntrahtom iz Frankfurta na “Loto parku” u Briselu rezultatom 2:2 (1:2). Baš kako se nekako moglo i naslutiti – goleada. Dva tima sa otvorenim fudbalom priredili su publici na stadionu Anderlehta, gde je u Evropi Union domaćin, ali i onima kraj malih ekrana – odličan duel.

Četiri gola, napadačka igra i rano vođstvo nemačkog sastava budući da su pogocima Čaibija i Kalajdžića posle 10 minuta imali 0:2. Bio je to šok za domaće, ali nisu se predali. Štaviše, agresivno su krenuli u povratak. Rasmusen nakon pola sata igre i u drugom poluvremenu u jeku pritiska Gustaf Nilson, režiraju nerešen ishod za konačan rezultat. U tom je došao i crveni karton za Vanutea, pa je Union morao biti oprezniji u završnici.