Dinamo Zagreb pobedio golovima u 94. i 97. minutu, Printscreen: Youtube/MAXSport

Dinamo u 94. i 97. minutu do čudesnog preokreta

Dinamo iz Zagreba se spasio novog poraza, i to ne da se spasio, nego je uspeo i da pobedi 2:1. Gradski rival Lokomotiva bio je na ivici velike senzacije, a na kraju je ostao bez ijednog boda.

Indrit Tuci je doneo gostima vođstvo već u 4. minutu. Bulat je umesto da vrati loptu Periću proigrao Tucija koji je lagano prebacio golmana Zagorca i lopta je završila u mreži za šok na “Maksimiru”.

Dominirali su “modri” u nastavku utakmice, ali nikako nisu uspevali da postignu gol. Bio je dosuđen i penal za njih, ali posle intervencije iz VAR sobe ta odluka je poništena.

Žilinski je propustio priliku da dokusuri grogiranog velikana u prvom minutu sudijske nadoknade, ali lopta posle njegovog šuta odlazi pored gola.

A fudbal je ponekad tako surov i ume da vas kazni strašno. Upravo to se i dogodilo, na drugoj strani posle ove stopostotne prilike Lokomotive. Heroj preokreta, rezervista Kaneko, je iz kornera odigrao do LJubičića, a ovaj bombastičnim udarcem pogađa za 1:1.

To je bio 94. minut, nadoknada je bila od čak 9 minuta i tri minuta kasnije nova lopta u mreži “lokosa” za potpuni preokret. Ponovo saradnja dvojca kod prvog gola, samo ovog puta obrnute uloge. Ljubičić je prebacio loptu na drugu stativu, a tamo Kaneko pogodio za pobedu.