Naser Điga - analiza debija za Zvezdu
Naser Điga (Foto: Beta/AP Photo/Dave Thompson)

Điga “pohapsio” sve živo u Africi, Zvezdin “otpadak” dao gol za Obalu Slonovače (VIDEO)

Defanzivac Crvene zvezde Naser Điga nastavlja sa sjajnim partijama, a ovog utorka odigrao je sjajan meč u dresu Burkine Faso, koja je slavila sa 3:1 protiv Malavija u kvalifikacijama za Afrički kup nacija.

Oba pogotka za tu selekciju u prvom delu postigao je nekadašnji napadač Čelsija i Ajaksa Lasina Traore, dok je u nastavku fudbaler Helsinkija Bande sa bele tačke povisio rezultat. Počasni gol za goste dao je Nkoma u 80. minutu.

Pored njih dvojice, jednu od najviših ocenu za partiju u prvih 45 minuta dobio je Naser Điga, koji je bukvalno “pohapsio” kompletan napadački red gostujućeg tima i oterao ga od svog gola. U nastavku se opustio pri velikom vođstvu i nije mogao da spreči gol rivala.

Burkina Faso posle dva kola ima četiri boda i deli prvo mesto u grupi sa favorizovanim Senegalom.

Kraso se upisao u strelce

Osim Đige, na afričkom tlu je zablistao ovog utorka i Žan-Filip Kraso. Reprezentativac Obale Slonovače bio je strelac u pobedi svog tima od 2:0 na gostovanju protiv Čada.

Fudbaler koga se Zvezda olako odrekla posle samo godinu dana provedenih na Marakani, pokazao je da se polako vraća u formu, pošto je pogotku za novi klub Pariz, pre reprezentativne pauze, pridodao i gol u nacionalnom timu, koji je posle dva kola maksimalan u grupi.

Imao je i malo sreće jer je pokupio “otpadak”, ali je Kraso bio najbolji pojedinac ovog meča.