Real Madrid's Joselu celebrates after scoring his side's second goal during a Spanish La Liga soccer match between Real Madrid and Las Palmas, at Santiago Bernabeu stadium, in Madrid, Wednesday, Sept. 27, 2023. (AP Photo/Manu Fernandez)
Hoselu slavi gol, Foto: Beta/AP Photo/Manu Fernandez

Đirona baš gazi, šokantni je lider Primere: Real preboleo šamar u derbiju (VIDEO)

Real Madrid je preboleo poraz u gradskom derbiju od Atletika. “Kraljevski klub” je pobedio Las Palmas 2:0 i prišao prvoplasiranoj Đironi na samo bod zaostatka.

Trebalo je Anćelotijevim igračima vremena da probiju “zid” gostiju sa Kanarskih ostrva i učinili su to možda u najboljem trenutku. U nadoknadi prvog poluvremena Braim Dijaz je bukvalno sa penal mesta posle ubacivanja lopte pogodio rašlje.

U uvodnih deset minuta drugog dela još jedna lopta je završila u mreži gostiju. Ovog puta je strelac bio Hoselu sjajnim šutem glavom.

Đirona šokantni lider na tabeli

A Đirona nastavlja da gazi redom. Posle petarde za vikend u mreži Majorke, sada je u gostima savladan i Viljareal na “El Madrigalu” 3:1.

Svi golovi su pali u drugom poluvremenu, a gosti su napravili veliki preokret za samo 5 minuta. Dani Pareho je doveo “žutu podmornicu” u vođstvo, ali ono nije dugo trajalo. U 56. minutu je poravnao Artjom Dovbik.

Totalni preokret i pobedu nekoj vrsti filijale Mančester Sitija doneo je upravo igrač na pozajmici iz redova šampiona Evrope, Erik Garsija u 61. minutu.

Đirona zaista igra fantastično od početka sezone, u prvih sedam kola ima 6 pobeda i jedan remi. Time jasno stavlja do znanja da ima ambiciju da možda i napadne titulu. Ovo je prvi put u istoriji tog kluba da je zauzeo prvo mesto na tabeli La Lige.

Sosjedad u naletu

Real Sosijedad je stigao do druge vezane pobede i to kao gost protiv Valensije (1:0). Pogodak odluke na Mestalji postigao je Karlos Fernandez u 32. minutu, a domaći su više od sata igre imali igrača manje posle isključenja Marokanca Amalaha.