Juventus' Gleison Bremer, number 3, celebrates with teammates after scoring during the Serie A soccer match between Juventus and Cagliari at the Juventus Stadium in Turin, Italy, Saturday, Nov. 11, 2023. (Fabio Ferrari/LaPresse via AP)
Fudbaleri Juventusa, Foto: Beta/Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Đoković gledao Kostićevo kreiranje pobede Juventusa, Vlahović 2 meseca bez gola: Milan prosuo 2:0, pa ga VAR spasio poraza

Fudbaleri Juventusa provešće minimum 24h kao prvi na tabeli Serije A, jer su uspeli da pobede Kaljari 2:1 uz asistenciju Filipa Kostića.

Mučili su se domaći, koje je sa tribina “Alijanca” gledao Novak Đoković, sat vremena kako bi uspeli da zatresu mrežu gostiju sa Sardinije.

Uspeli su to u 60. minutu preko Bremera koga je sjajno “pogodio u glavu” Filip Kostić iz slobodnog udarca. Deset minuta kasnije Rugani je prednost duplirao pošto se najbolje snašao u šesnaestercu. VAR je proveravao da li je tom prilikom napravio faul, ali pošto je ustanovljeno da nije gol je upisan.

Nadu gostima da možda mogu da otkinu bod favoritu dao je Dosena udarcem glavom u 75. minutu, ali više od toga nisu uspeli.

Vlahović 2 meseca bez gola

Dušan Vlahović je i ovaj meč počeo sa klupe, u igru je ušao u 66. minutu. Ipak, golgeterski post je produžio na više od dva meseca bez matiranja protivničkog golmana. Poslednji pogodak je dao 16. septembra protiv Lacija, a od tada je proveo u igri skoro 300 minuta.

Milan prosuo 2:0

Nikako da svane Milanu i Stefanu Pioliju, taman navijači pomisle da ekipa počne da se diže, a oni krenu da prave gluposti. Očekivalo se da “rosoneri” na krilima pobede nad PSŽ-om u Ligi šampiona dođu do pobede u Lećeu i bili su na tom putu, a onda su ostali samo s bodom – 2:2.

Idealno je krenulo za goste sa severa Italije kada je Žiru u 28. minutu doneo vođstvo, a još bolje je izgledalo kada je sedam minuta kasnije Rajndirs duplirao na 2:0.

I sve je teklo po planu do sredine drugog poluvremena. Tada kreću po ko zna koji put ove sezone “žute minute” u igri Milana. Prvo Sansone u 66. smanjuje, a četiri minuta kasnije asistira Bandi za izjednačenje.

Tu nije bio kraj mukama za goste, jer je u nadoknadi vremena Žiru dobio drugi žuti karton, a već u narednom napadu se tresla mreža “rosonera”. Slavili su domaći igrači preokret, ali se tada ukazao VAR. Pogodak Pićolija je poništen jer je utvrđeno da je na početku akcije napravljen faul u napadu.

Tako je tehnologija spasila Milan da ne ostane bez bodova, ali serija mečeva bez pobede u Seriji A je produžena na 4.

Ivan Ilić strelac za Torino

Igrači Monce i Torina odigrali su nerešeno u 12. kolu Serije A – 1:1

Gol za tim Ivana Jurića postigao je srpski reprezentativac Ivan Ilić u 55. minutu nakon sjajnog prodora Duvana Zapate. Ovo je bio prvi oovosezonski gol mladog Srbina u italijanskom prvenstvu.

Nije dugo trajala radost “bikova” pošto je Andrea Kolpani svojim šestim golom u sezoni u 65. minutu zatresao mrežu Vanje Milinković Savića. To je bio i konačan rezultat utakmice – 1:1

Trino se nalazi na 11. mestu sa 16 bodova, dok je ekiopa Monce deveta sa 17. bodova.