Novak Đoković

Đoković ne može bez fudbala: Dobio specijalan poklon, pa gledao ubedljivu pobedu Mitrovića i SMS-a

Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković iskoristio je slobodno vreme u Rijadu i posetio fudbalsku utakmicu. Dan pauze na egzibicionom turniru Slem šest kraljeva proveo je na meču Saudi Pro lige između Al Hilala i Al Fejhe.

Naravno, u pitanju je susret sa srpskim reprezentativcima Aleksandrom Mitrovićem i Sergejem Milinković-Savićem, koji igraju za šampiona Saudijske Arabije.

Tom prilikom Đokoviću, specijalnom gostu Al Hilala, uručen je dres sa brojem 24, što je broj gren slem titula koje je osvojio u karijeri. Tako je nastala slika na kojoj trojica Srba poziraju, svako sa svojim dresom Al Hilala.

Takođe, srpski superstar se pozdravio i sa brazilskim, Nejmarom, koji je i ovaj meč Al Hilala pratio sa tribina zbog teške povrede od koje se oporavlja.

Podsetimo, Đoković je izgubio polufinale od Janika Sinera, pa će u subotu za treće mesto igrati protiv Rafaela Nadala.

Pobeda bez učinka Srba

Al Hilal je i ove večeri nastavio da dominira šampionatom Saudijske Arabije, pošto je sačuvao ubedljivo prvo mesto. Ostvaren je trijumf rezultatom 3:0 (1:0) kojim je sada razlika u odnosu na Al Itihad povećana na šest bodova, uz utakmicu više.

Iako su i Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić bili starteri, ove večeri je izostao njihov učinak, makar u direktnom statističkom smislu. Epitet junaka poneli su neki drugi igrači.

Konkretno, Markos Leonardo, koji je već u petom minutu na asistenciju Renan Lodija načeo goste iz grada Majmah. Bio je to njegov prvi gol u dresu Al Hilala.

Sve je rešeno u drugom poluvremenu. Prednost je duplirao Salem Al Davsari u 65. minutu na dodavanje Žoao Kansela, da bi konačan rezultat postavio Mohamed Al Katani posle dobrog pasa Malkoma.

Novak Đoković je uživo gledao ceo meč, ali nije dočekao nijedan pogodak srpskih fudbalera. Ipak, bitno je da su na kraju svi zajedno slavili i dobro se proveli.