Đorđe Petrović

Đorđe Petrović je heroj Čelsija: Srbin odbranio penal za prolaz u Liga kupu

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u polufinale Liga kupa Engleske pošto su savladali ekipu Njukasla posle boljeg izvođenja penala 4:2 nakon regularnih 1:1.

Heroj “plavaca” na Stamford Bridžu bio je reprezentativac Srbije Đorđe Petrović koji je odbranio četvrti udarac sa bele tačke Njukasla i tako direktno obezbedio pobedu svom timu.

Gosti su poveli u 16. minutu posle velike greške Badijašila, kontru je povukao Kalum Vilson koji je i u prodoru koristio nesmotrene reakcije čuvara i lako savladao nemoćnog Petrovića.

Kada se činilo da će “svrake” trijumfovati, dogodila se velika greška Tripijea u drugom minutu nadoknade vremena koju je na najefikasniji način iskoristio Mihajlo Mudrik, te meč odveo u penale.

Tamo su prisebniji bili fudbaleri Čelsija koji su pogodili sva četiri penala, dok je na drugoj strani penal promašio Tripije, a udarac Ričija odbranio sjajni Petrović.

Fulam i Midlzboro idu dalje

Večeras će slaviti i Fulam koji je stigao do svog prvog polufinala u ovom takmičenju. “Kolibari” su kao gosti eliminisali Everton i to posle boljeg izvođenja penala 7:6 posle regularnih 1:1.

Fulam je poveo u 41. minutu autogolom Kina, da bi u 82. Beto poravnao rezultat i meč odveo u penal-seriju. Tamo je presudio promašaj Geja nakon čega je pogodio Adarabiojo, te tako poslao svoj tim u polufinale Liga kupa.

Dalje ide i Midlzboro koji je ubedljivo slavio u gostima protiv trećeligaša Port Vejla sa 3:0. Strelci su bili Hauson, Rodžers i Kruks.

Poslednji duel četvrtfinala Liga kupa Engleske između Liverpula i Vest Hema na programu je sutra od 21 sat.