Čelsi - Premijer liga
Roberto Sančez i Đorđe Petrović; Foto: Beta/AP/Jon Super

Đorđe Petrović sačuvao mrežu u prvom startu za Čelsi: Gvardiolinom Sitiju se ovo nije desilo 7 godina, Njukasl ima najmlađeg strelca

Od 16 časova pratili smo četiri duela 17. kola engleske Premijer lige, a jedna utakmica je prekinuta sredinom drugog poluvremena.

Čelsi je na Stamford Bridžu savladao Šefild junajted rezultatom 2:0, golovima Palmera i Džeksona.

Srpski golman Đorđe Petrović ostao je nesavladan na prvom startu u Premijer ligi.

Gvardiolinom Sitiju se ovo nije desilo 7 godina

Mančester siti je podbacio kod kuće i u 17. kolu.

“Građani” su remizirali 2:2 sa Kristal Palasom. Strelci za Mančester siti bili su Griliš i Luis, dok su za goste pogodili Matet i Olise sa bele tačke. Gosti stižu do boda u trećem minutu sudijskog vremena,

Gvardioli su se tri kiksa zaredom kod kuće od kada je preuzeo Siti dogodila samo jednom. Bilo je to u njegovoj prvoj sezoni 2016.

Njukasl dobio najmlađeg strelca u istoriji

Njukasl je na svom terenu deklasirao Fulam rezultatom 3:0.

Golove za Svrake dali su Majli, Almiron i Bern, svi golovi stigli su u drugom poluvremenu, a Fulam je od 22. minuta igrao sa igračem manje nakon isključenja Himeneza.

Luis Majli je postao najmlađi strelac za “svrake” u Premijer ligi sa 17 godina i 229 dana. On je drugi najmlađi igrač koji je postigao gol u ligi još od Frederika Makede 2009.

Utakmica Bornmuta i Lutona prekinuta je nakon što se Tom Lokjer srušio na terenu, o čemu smo vam već pisali.

U poslednjem meču dana Everton je slavio nad Barnlijem, bio mu je to čak četvrti trijumf otkako su mu oduzeti bodovi.