Dominacija, pa strepnja na Kipru – Srbija pobedila, ali ostavila brige u istorijskoj noći za Tadića

Fudbaleri Srbije pobedili su u gostima u Larnaki selekciju Kipra sa 1:0, u prijateljskom meču. Ali i ostavila mnoštvo problema pred završnu, “finu” obradu uoči Evropskog prvenstva u Nemačkoj. “Orlovi” su pokazali dva lica, solidno prvo i očajno drugo poluvreme, a sve u “senci” rekorda koji je oborio Dušan Tadić.

Odlučujući trenutak na meču viđen je sedmom minutu. Lazar Samardžić je sa desne strane centrirao na prvu stativu, na kojoj se najbolje snašao Milenković-Savić, izbegao ofsajd i sa pet metara zatresao mrežu.

Samo tri minuta kasnije Laifis je nakon udarca Samardžića igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudija je pokazao na “belu tačku”. Odgovornost je preuzeo Mitrović, šutirao u donji levi ugao, ali je golman Kipra Malj odbranio njegov šut.

Mitrović je pokušao i u 25. minutu, šutirao je glavom nakon kornera koji je izveo Kostić, ali direktno u golmana Kipra.

Tadić u istoriji

Ovaj meč na “AEK areni” ima epitet istorijskog, pošto je kapiten Srbije Dušan Tadić odigrao svoj 106. meč u dresu sa nacionalnim grbom.

Time je postao rekorder po broju nastupa u najboljoj državnoj selekciji. Na večnoj listi je prestigao Branislava Ivanovića, koji je odigrao 105 utakmica u dresu nacionalnog tima. Tadić je za reprezentaciju Srbije debitovao na meču protiv Poljske 2008. godine.

Početak iz snova, pa umalo katastrofa

U 50. minutu udarac je oprobao Kostić, šutirao iskosa sa ivice šesnaesterca, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Kipar je najbolku priliku imao u 65. minutu. Pitas je šutirao sa 20-ak metara, ali je pogodio stativu.

Nakon gužve u šesnaestercu Srbije, lopta se u 82. minutu odbila do Artimatasa, koji je šutirao sa ivice šesnaesterca ali je lopta otišla visoko preko gola.

Pokušao je Luka Jović u 88. minutu, šutirao je sa 16 metara, a lopta je otišla za malo pored gola.

U samoj završnici meča viđene je po jedna prilika na obe strane. U obe siutacije dobro su reagovili golmani. Prvo je Malj zaustavio udarac Gaćinovića, a potom i Rajković šut Pileasa.