CRVENA ZVEZDA vs MANCHESTER CITY
Zvezda - Siti (Foto: Tanjug/AP)

Dominacija Sitijeve dece, ali i dostojanstven kraj Zvezdine tužne evropske jeseni (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde dočekali su praktično drugi tim Mančester sitija u šestom kolu grupne faze Lige šampiona. Nažalost po šampiona Srbije, prvak Evrope je došao do maksimalnog učinka od 18 bodova.

Crveno-beli su u meč ušli hrabro, ali čak i ovako “oslabljena”, ili bolje rečeno podmlađena ekipa Sitija, sa Stounsom, Akanđijem i Grilišom kao glavnim superstarovima, uspela je da nametne svoj ritam i na kraju slavi laganu pobedu.

Rezultat je bio 3:2 (1:0) u korist izabranika Pepa Gvardiole. Pogotke su postigli debitant Majka Hamilton u prvom, kao i Oskar Bob i Kalum Filips u drugom poluvremenu.

Za crveno-bele, ispostavilo se, počasne pogotke postigli su Inbom Hvang, koji je u tom momentu smanjio prednost na 1:2, kao i Aleksandar Katai, koji je umanjio Sitijevu prednost na 2:3 u nadoknadi drugog dela igre.

Siti je, kao što napisasmo, sa maksimalnih 18 bodova prvi na tabeli, dok su crveno-beli, uprkos finom otporu ove večeri, ostali samo na jednom bodu, onom protiv Jang Bojsa u Beogradu.

Dešavanja s ovog meča mogli ste da pratite uz naš lajv-blog…

SASTAVI

Crvena zvezda: Glazer – Nedeljković, Spajić, Dragović, Điga, Olajinka- Kanga, Hvang, Mijailović – Bukari, Endijaje

Mančester siti: Ortega – Luis, Stouns, Akanđi, Gomez – Filips, Hamilton, Nunješ, Kovačić, Bob – Griliš.

Prvo poluvreme

Zvezda je solidno ušla u utakmicu, hrabro, visoko, pokušala odmah da iskoristi neiskustvo tima Pepa Gvardiole. U 12. minutu se povredio Džek Griliš, pa je Sitijeva lekarska ekipa morala da reaguje. Bio je to prvi pravi prekid kad je ovaj meč u pitanju.

Ubrzo je počeo da se zagreva i Fil Foden. Oporavio se ipak Griliš, tako da ipak nije mogao toliko pre kraja meča da pobegne u beogradski noćni život.

Hrabro su igrali crveno-beli u prvih 20 minuta, ali nisu uspevali da kapitalizuju na tako odvažnom pristupu, jer i drugi tim Sitija je svakako izuzetno kvalitetan.

Nažalost, Siti je poveo u 19. minutu. Pogodak je postigao Majka Hamilton, i to na svom debiju. Bio je to prvi šut u okvir gola na utakmici.

Veliku šansu u 27. minutu utakmice imao je Zvezdin omladinac na desnom beku Kosta Nedeljković. Ušao je po desnom boku, namestio se na levu nogu, ali promašio je za koji centimetar.

U 33. minutu velika šansa za Siti, kada je sa par metara gol promašio Mateus Nunes, ali je izgleda svejedno pre toga bio Kovačić u nedozvoljenoj poziciji. Skoro pa komičan promašaj, stoga i vredan pomena.

Kako je meč odmicao, tako su fudbaleri gostujućeg sastava imali više lopte u svojim nogama, kreirali su iz svih mogućih pozicija, i čim su crveno-beli dopuštali i metar-dva prostora, nastajala je potencijalno opasna situacija ispred gola srpskog šampiona.

U 41. minutu Olajinka je probao sa 15-ak metara iskosa, ali šutirao je pravo u Ortegu.

Prvi žuti karton na utakmici dobio je Uroš Spajić u poslednjim sekundama prvog poluvremena.

Drugo poluvreme

Gvardiola je odmah na startu drugog dela iz igre izveo Džeka Griliša, a uveo Fila Fodena. Nije bilo razloga da se rizikuje.

U 49. minutu povredio se Mateus Nunes, ušla je lekarska ekipa da mu sanira povredu ramena. Delovalo je ozbiljno, ali ubrzo se vratio na teren jedan od najagilnijih igrača Sitija.

U 51. minutu desila se fantastična šansa za Zvezdu. U dva navrata je branio Ortega. Prvo Endijajeov, pa onda i Kangin udarac.

Igrao se 57. minut kada su Vladimir Lučić i Aleksandar Katai zamenili Olajinku i Kangu. Ušao je i Jovan Mijatović umesto Šerifa Endijaja. Bahar je sve karte bacio u napad i to sve sa srpskim igračima umesto Afrikanaca.

Norveški fudbaler, ali ne Erling Haland, dao je drugi gol za Građane. Oskar Bob je pogodio u 62. minutu posle zaista lepe akcije Gvardioline dece, koja su tokom cele večeri dominirala travnjakom našeg najvećeg stadiona.

Odmah posle toga Bahar je uveo Rodića umesto Spajića. Ofanzivna promena, ali delovalo je kao da je već tada kasno, da je evropski šampion blizu rutinskog privođenja utakmice kraju.

Uneo je Jovan Mijatović svežinu u Zvezdine redove, probao je da šutira sa distance, ali nije pogodio metu. Igrao se 68. minut.

U 70. minutu je opet Mijatović pretio, ovog puta je pogodio stativu, ali iz jako teške pozicije.

I baš kada je delovalo da crveno-beli neće imati snage, oni su preko Hvanga došli do pogotka u 76. minutu. To je dalo dodatnu energiju Baharovoj ekipi, da bi možda mogla da postane prva koja je oduzela bar bod moćnom Sitiju ove sezone.

U 78. minutu igru je napustio Kosta Nedeljković, a prvi put u Ligi šampiona ove sezone na terenu je bio Uroš Kabić.

Međutim, u 84. minutu, Siti je dobio penal. Điga je naivno povukao za dres Hamiltona, ovaj je pao, pa je jedanaesterac bio realna odluka.

Taj penal je u gol pretvorio Filips, kada je postalo jasno da će Siti doći do maksimalnog broja bodova u grupi.

U prvom minutu nadoknade drugog poluvremena, Aleksandar Katai je postigao gol glavom posle kornera. Kao onomad Pavkov protiv Liverpula. Zvezda je imala još četiri minuta da izvuče bod.

Tu je, međutim, bio kraj svim nadanjima, Siti je potrošio vreme do kraja i odneo sva tri boda.