VfB Stuttgart fans hold a banner reading ''Clubs You have a duty - No to investors in the DFL'' during the Bundesliga soccer match between SC Freiburg and VfB Stuttgart at the Europa-Park Stadium in Freiburg im Breisgau, Germany, Saturday Feb. 3, 2024. (Harry Langer/dpa via AP)
Navijači Štutgarta; Foto: Beta/Harry Langer/dpa via AP

Dortmund bacio “petardu” na Augzburg, Štutgart nokautirao Bajern

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su na svom terenu Augzburg sa 5:1, u meču 32. kola nemačke Bundeslige.

Strelci za Borusiju bili su Jusufa Mukoko u četvrtom i 29, Doniel Malen u 20, Marko Rojs u 34. i Feliks Nmeča u 64. minutu. Gol za Augzburg postigao je Ruben Vargas u 32. minutu.

Borusija je peta sa 60 poena, a Augzburg je na 10 mestu sa 39 bodova. U narednom kolu, Borusija će gostovati Majncu, dok će Augzbzrg dočekati Štutgart.

U istom terminu, Štutgart je kao domaćin pobedio minhenski Bajern sa 3:1. Poveo je Štutgart u 29. minutu golom Leonidisa Sterigua, a Bsjern je izjednačio pogotkom Hari Kejna u 37. minutu.

Pobedu Štutgartu doneli su pogocima Jeon Vu-Čeon u 83. i Silas u trećem minutu sudijske nadoknade vremena. Štutgart je treći sa 67 bodova, a Bajern je drugi sa dva boda više. Bajern će u narednom kolu dočekati Volfsburg.

U ostalim mečevima, Verder i Borusija Menhengladbah su u Bremenu odigrali nerešeno 2:2, dok je Volfsburg na svom terenu pobedio Darmštat sa 3:0.