fudbaler Crvene zvezde na utakmici Kupa Srbije protiv Vrsca na stadionu Rajko Mitic Beograd 10.04.2024. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Crvena zvezda, Kup Srbije, Vrsac, OFK Vrsac
Aleksandar Katai postiže gol na meču četvrtfinala Kupa Srbije između Crvene zvezde i OFK Vršca, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Drugoligaš lak zalogaj za “prošaranu” Zvezdu: Majstorije Kataija i Endijajea, crveno-bela deca moraće bolje i više

Crvena zvezda, u prošaranom i podmlađenom sastavu, pobedila je OFK Vršac 3:0 i plasirala se u polufinale Kupa Srbije.

Branilac trofeja je postao treći polufinalista posle Partizana i Vojvodine, dok će poslednji biti odlučen u četvrtak u duelu Radničkog iz Kragujevca i Novog Pazara.

Jedini tim koji je došao do ove runde takmičenja, a koji nije iz Superlige Srbije, nije se obrukao na stadionu “Rajko Mitić” protiv šampiona Srbije. Iako je Vladan Milojević od početka dao priliku igračima koji su uglavnom rezervisti ili nisu imali nikakvu minutažu.

Uroš Sremčević, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Tako su se u prvih 11 našli Nemanja Milunović, rezervni golman Zoran Popović, Ognjen Mimović, Radojević, Aleksandar Katai i Uroš Sremčević. Takođe, ovo je bila prva utakmica za kapitena Aleksandra Dragovića koji se pre više od mesec dana povredio na Večitom derbiju.

– Jako sam zadovoljan njihovim odnosom prema treningu. Sve u svemu zadovoljan sam. Nije lako igrati, ima malo i treme. Zadovoljan sam dobrim odnosom prema igri – rekao je trener Milojević o mladim igračima kojima je dao šansu.

Golovi

Crveno-beli su postigli prvi gol, što bi se reklo, na vreme. Već u 6. minutu polukontra, Stamenić šalje loptu na strani za Kataija, a ovaj majstorski šalje loptu uz stativu u malu mrežu.

Bilo je još šansi za domaćina u prvom poluvremenu, međutim, gosti iz Banata su se grčevito i požrtvovano branili. Na poluvremenu su zadržali aktivan rezultat, pošto Zvezda nije uspela da prelomi meč.

Zato je na startu drugog dela Milojević uveo Gelora Kangu, a potom i Bukarija i Endijaja. I to je dalo željeni rezultat. U 65. minutu se sjajno Endijaje snašao na dodavanje Bukarija i pogodio mrežu za 2:0.

Iako, nije bilo utiska da gosti uopšte mogu da ugroze crveno-bele, ovim drugim golom je stavljena tačka.

Do kraja meča se u strelce upisao i Bukari posle kornera u 82. minutu.

Crvena zvezda: Popović – Mimović, Dragović, Milunović, Radojević – Mijailović, Stamenić, Kraso, Šljivić, Katai – Sremčević.

OFK Vršac: Nović – Terzić, Dijuf, Stojković, Lazevski – Lainović, Milivojević, Čejić, Todorović, Žunić – Rikelme.