RADOST fudbalera Radnickog Kragujevac na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Partizana na stadionu Partizana, Beograd 14.05.2023. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Partizan, Superliga Prvenstvo Srbije, Radnicki Kragujevac
Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca su ostvarili sedmu pobedu u nizu, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Dudićev Radnički demonstrirao moć pred Zvezdu: Kragujevačka “zver” progutala Pančevce za 7. pobedu u nizu

Moćnu mašinu je stvorio Feđa Dudić u Kragujevcu! Radnički 1923 nastavio je pobednički niz u Superligi. Sedma uzastopna pobeda je upisana protiv Železničara 3:0 na “Čika Dači”.

Šest utakmica ovog proleća i svih šest pobeda, jedna je ostvarena i u poslednjem meču jesenjeg dela prvenstva. Ujedno, Kragujevčani ne znaju za poraz još od 3. decembra 2023. i nisu osetili njegovu gorčinu na poslednjih 10 mečeva, računajući i Kup Srbije.

Železničar je na svojoj koži osetio kako melje mašinerija pod dirigentskom palicom stručnjaka iz BiH. Izdržao je davljenik iz Pančeva više od sat vremena da ne primi gol. U prvom poluvremenu i imao neke šanse. Ali kad je prva lopta završila u njihovoj mreži, sve je posle išlo kao po loju.

Vidosavljević je u 68. minutu doneo vođstvo, a deset minuta kasnije i druga lopta je završila u mreži gostiju. Tačku na fenomenalno fudbalsko popodne je stavio Zorić u 90.

Tako su imali šta da vide brojni Kragujevčani, kojima nije bilo teško da u radno vreme usred radne nedelje dođu na tribine “Čika Dače”.

Radnički je izbio na 4. mesto na tabeli Superlige. U sledećem kolu ih očekuje, sada već možemo reći derbi, protiv Crvene zvezde na Marakani.