PARTIZAN vs RADNICKI Beograd, 25.05.2024. foto: Nebojsa Parausic Fudbal, Partizan, Radnicki
Igrači Radničkog iz Kragujevca su nadigrali Partizan i obezbedili kvalifikacije za Ligu Evrope, Foto: MN Press/Nebojša Paraušić

Dudićevi Kragujevčani u Humskoj ispustili 2:0 i Ligu Evrope: Jovanović spasio Partizan debakla

Radnički iz Kragujevca zauzeto je 5. mesto na tabeli Superlige i ispustio iz ruku kvalifikacije za Ligu Evrope, odigravši 2:2 protiv Partizana u Humskoj.

Može se reći da sreća nije bila na strani izabranika Feđe Dudića, koji osim što su vodili 2:0, imali su bezbroj šansi.

Kragujevčani imaju obezbeđen izlazak u Evropu, ali da su uspeli da pobede garantovano bi igrali u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope i imali garantovana 4 meča u evro-kvalifikacijama. Ali pošto nisu, a Vojvodina pobedila Mladost, onda će u 2. kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.

Hobotnica Jovanović branio nemoguće

Po ko zna koji put ove sezone, golman Aleksandar Jovanović spasio Partizan ubedljivog poraza i totalnog debakla na kraju sezone. Crno-beli su, štaviše, uspeli čak i da izbegnu poraz kako bi sačuvali obraz u poslednjem meču još jedne sumorne sezone za njih.

Dovoljno je reći da je kandidat za reprezentaciju Srbije na Evropskom prvenstvu, po zvaničnoj statistici, imao 9 odbrana. Ali od tih 9 je sigurno 5-6 bilo u situacijama 1 na 1 ili iiz neposredne blizine.

Radnički nadigrao crno-bele

Gosti iz Šumadije su poveli potpuno zasluženo u 4. minutu posle odlične akcije. Na kraju je Vladisavljević bio taj kome je ostao najlakši deo posla da ubaci loptu u mrežu iz neposredne blizine.

Moramo reći da je Partizan prethodno propustio sjajnu šansu preko Goha, koji se ubrzo i povredio i morao da napusti igru.

Gosti su nastavili da prete i imali još nekoliko odličnih šansi u prvom poluvremenu. Baš su nadigrali pulene Alberta Nađa u svakom segmentu. A nije se mnogo toga promenilo ni na početku drugih 45 minuta. Opet su bili bolji, dok su igrači u crno-belim dresovima više pokušavali iz nekih kontri ili polukontri da dođu do izjednačenja.

U 71. minutu ni svemoćni Jovanović nije mogao da odbrani fenomenalan udarac sa distance talentovanog 18-godišnjeg Aleksića. I činilo se ne samo da su pred svojim ciljem, već i da će zabeležiti veliku pobedu u Humskoj.

Kambek Partizana na krilima mladosti

Četiri minuta kasnije, ipak im se zatresla mreža. Pre svega sjajan prodor Jankovića, koji se i driblingom sjajno oslobodio čuvara i na tacni poslužio Nemanju Nikolića, a ovaj smanjuje na 2:1.

I to je dalo snagu domaćinu da krene po izjednačenje i spreči neuspeh na kraju sezone pred skoro sablasno praznim tribinama svog stadiona. I u tome su uspeli preko džokera sa klupe, Trifunovića.

Sjajna je to bila akcija u režiji Bibarsa Natha, koji je na ovom meču proslavio veliki jubilej – 200. mečeva u crno-belom dresu. Sjajno dodavanje za mladog ofanzivnog fudbalera koji u maniru svetskih napadača iz prve hvata loptu i trese mrežu.

U 90. minutu su gosti ipak imali priliku da dođu do trećeg gola i verovatno pobede. Ali je udarac glavom sa peterca još jednom maestralno odbranio Jovanović.